Dlouhodobá podpora erekce žádá dlouhodobou změnu návyků a vyléčení nemocí. Poradíme vám.

 • Redakce Proerecta.cz
 • 13 ledna, 2021

Dlouhodobé zlepšení erekce vyžaduje dlouhodobé změny návyků. Odstranění škodlivých vlivů a pochopení vlastního zdraví. Velice chválíme vaši zodpovědnost a snahu změnit svůj život k lepšímu. Silnější erekce totiž nebude jediné, co díky své píli dosáhnete.

V článku vysvětlíme, jak změnit svou životosprávu pro dlouhodobě pevnou a spolehlivou erekci, a ukážeme vlivy, které vás o ní doposud obíraly.

jak dlouhodobě podpořit erekci?

BEZPEČNÉ TOBOLKY PRO DLOUHODOBOU PODPORU EREKCE:

Rostlinná Proerecta LONG s obsahem maky, extraktu z hroznových semen, vitamínů a minerálů pro podporu prokrvení, plodnosti a tvorby testosteronu.

Od 499 Kč za měsíc péče. Doručíme do 48 hodin.

proerecta Long
Klikněte a čtěte o všech prospěšných účincích na erekci, plodnost a vitalitu.

Příčiny nedostatečného průtoku krve do penisu, které dlouhodobě oslabují erekci

Pro pevnou erekci je prokrvení dobře okysličenou krví penisu zásadní podmínkou. Cévy si muži ucpávají sami nezdravou životosprávou. Ta dále přerůstá do zdravotních komplikací až nemocí, se kterými pomůže pouze lékař. Nemoc sám nevyléčíte, ale změnou životosprávy zmírníte již existující nebo se ubráníte těm, které by vám mohly hrozit.

Špatné prokrvení samozřejmě oslabuje a poškozuje všechny tkáně a orgány. My se však zaměříme pouze na erekci a oběh krve v penisu.

Oslabené prokrvení penisu a slabá erekce kvůli nesprávné životosprávě

Tyto vlivy máte v moci odstranit pouze vy sám. Právě dnes je ten správný čas začít se změnou.

příčiny dlouhodobě oslabené erekce
Na obrázku vidíte 3 nejoblíbenější, a zároveň nejškodlivější zabijáky erekce – kouření, pití a otřesné stravovací návyky. Vy ale máte možnost i motivaci zbavit se jich a dlouhodobě tak erekci podpořit.

Kouření

Tabák, a to i ten žvýkací nebo šňupací a různé moderní náhrady cigaret poškozují stěny tepen a ucpávají je škodlivinami. Dehydratují organismus, kvůli čemu hustá krev hůře proniká do penisu.

Alkohol

Zužuje cévy, ucpává je a poškozuje. Pijte maximálně 1 skleničku alkoholu denně. Větší množství neprospívá.

Nedostatek pohybu

Pohyb je základní aktivitou pro prokrvení celého těla. Čím méně pohybu, tím horší cirkulace a o to horší erekce. Začněte nenáročně – chůze, běh, plavání, kolo, jóga a oblíbené sporty. Prospěje i fyzická práce.

Nesprávná strava

Smažené a pečené maso s přílohami vyměňte za šetrně vařené či dušené libové maso se zeleninou, obilovinami a luštěninami. Jezte kysané mléčné výrobky a ovoce, semínka a zrna, ryby. Pijte čistou vodu a šťávy z plodů. Strava společně se sportem jsou základem zdravé životosprávy a pevné erekce.

Nedostatečná hydratace

Hustá krev špatně proudí tělem, dehydratace vás unaví a sníží výkon. Pamatujte na 2 litry tekutin, ideálně vody denně a během zátěže přidejte litr navíc.

Nedostatek sexuální aktivity nebo celibát

Platí, že co se pravidelně procvičuje, to funguje lépe. Platí to i pro penis a erekci. Snažte se souložit vždy, když máte možnost a pokud penis není úplně tvrdý, snažte se vzájemně uspokojit jinak – rukama, ústy a pomůckami.

Krevní tlak bez kontroly

Je vhodné v lékárně koupit tlakoměr, nebo si tlak nechat pravidelně měřit. Vysoký tlak poškozuje cévy. Ideální tlak je 120 na 80 nebo o něco méně.

Dlouhé sezení

Někteří zaměstnanci musí sedět celý den. Snažte se ale aspoň každé 2 hodiny protáhnout, projít se nebo místo stolu stůjte u pracovního pultu. Dlouhodobé sezení způsobuje krevní sraženiny a zhoršuje prokrvení.

Nedostatek spánku a odpočinku

I tak banální věc jako únava vás dovede okrást o erekci. Tělo je unavené, erekce slábne, a pokud nespíte delší dobu správně, ani erekce nemůže být pevná a spolehlivá.

Kupte si kompresní ponožky

Ty brání zadržování krve v nohou a vrací krev zpátky do krevního oběhu. Školený prodejce poradí, jakou tuhost si zvolit.

Nedostatečné prokrvení a slabá erekce kvůli nemocem

Za některé nemoci nemůžete, některé jsou právě důsledkem dlouhodobě nesprávné životosprávy. Zde je ještě důležitější ihned změnit návyky.

nemoci jako příčina slabé erekce
Erekce je velice křehká a mnohé nemoci se projeví nejdříve na jejím selhávání. Bohužel muži oslabení často ignorují až do doby, než se skutečná nemoc neprojeví naplno.

Nadváha až obezita

Obézní muž má náběh na cukrovku, krevní sraženiny, ucpané a poškozené cévy a vysoký tlak (hypertenze). Obezita může být vrozená, ale drtivá většina mužů si na ní zadělalo nesprávnými návyky během života.

Cukrovka (diabetes)

Cukrovka kromě cévních stěn (ateroskleróza) poškozuje i nervová zakončení a přenosy vzrušujících stimulů. Cukrovka je někdy vrozená, někdy si jí muž způsobí špatnou stravou.

Bohužel i léky na cukrovku mohou erekci škodit. Pokud jste diabetik, zeptejte se na možnosti zlepšení erekce diabetologa.

Nemoci cév a tepen (ateroskleróza)

Ateroskleróza je nemoc, kdy jsou cévy a tepny zúžené až ucpané kvůli hromadění plaku. Ten si běžný český muž hromadí dlouhá léta kouřením pitím alkoholu, nedostatkem pohybu a špatnou stravou.

Léta plynou, cévy se pomalu zužují a zvyšuje se tak i krevní tlak, protože se organismus snaží přes cévy krev protlačit.

Často jde o nemoc, kterou si muž způsobí celkem sám a o to důležitější je začít se změnou a vyhýbáním se všem neduhům. Slabá erekce je zde ten menší problém. Pokud se céva ucpe, hrozí až infarkt, mozková mrtvice a ochrnutí některé části těla. Poměrně velká daň za to, že se muž opíjí a přejídá nezdravou stravou, nemáme pravdu?

Komplikace jsou časté u mužů nad 50 let, ale kvůli bezohlednosti postihují pořád mladší muže, klidně kolem 30 let.

Krevní sraženiny

V důsledku životosprávy, ale i jiných nemocí nebo kvůli užívání některých léků mohou vznikat kdekoliv v těle. Pokud se uvolní, mohou migrovat v krevním řečišti a zablokovat cévu včetně těch vedoucích do penisu. I zde hrozí mrtvice nebo ochrnutí.

Se sraženinami jsou spojeny i křečové žíly, ve kterých se mohou objevit. Problém trápí nejčastěji obézní muže s nedostatečným pohybem, špatnou stravou a cukrovkou.

Jak na sobě poznám špatný krevní oběh kromě slabé erekce?

projevy špatného prokrvení
Takto vypadá ruka staršího muže se špatným prokrvením organismu.

V první řadě je to měkká erekce a to i pokud jste řádně vzrušený a odpočatý. Někdy erekce vznikne, ale pouze na pár sekund až minut, které nestačí pro uspokojivý styk. Zde ještě nemluvíme o diagnóze erektilní dysfunkce, protože tu dovede přesně odhalit až lékař.

Studené končetiny a to i pokud je zahříváte, brnění a pnutí v nich, snížená citlivost, suchá, světlá nebo namodralá pokožka, pulzování nebo bolest a křeče. I penis může být méně citlivý a erotický prožitek slabý.

Dále se přidává únava, problémy soustředit se, zhoršený sluch i zrak, zvýšený tlak, lámavé nehty, vypadávání vlasů, pomalé hojení ran, potíže s dýcháním, neschopnost vyjít do schodů nebo zaběhnout na tramvaj.

Pokud tyto pocity zažíváte, určitě za lékařem zajděte. Může vám dokonce zachránit život. Odebere vám krev, změří hladinu cukru, otestuje krev na přítomnost sraženin, může se na vás podívat přes ultrazvuk nebo CT a změří krevní tlak.

Jak se léčí zhoršený krevní oběh?

Pokud vám sexuolog zjistí erektilní dysfunkci, nařídí nejčastěji změnu životosprávy a některý z inhibitorů fosfodiesterázy typu 5 (PDE5) – sildenafil, avanafil, tadalafil, vardenafil, přičemž nejznámější je Viagra.

Pokud ale ještě netrpíte erektilni dysfunkcí a cílem bude snížení krevního tlaku v celém těle, léčba se bude odvíjet od konkrétní nemoci a příčiny jeho zvýšení.

 • na bolavé a oteklé nohy dostanete kompresní ponožky
 • pro podporu prokrvení dostanete speciální tréninkový plán
 • diabetici dostanou předpis na inzulin
 • křečové žíly a krevní sraženiny odstraní laserová nebo endoskopická operace

V první řadě ale musíte sám chtít a plně respektovat všechna doporučení.

 • ihned přestaňte kouřit a kupte si třeba nikotinové žvýkačky, které cévy nezanášejí
 • přestaňte nadměrně pít, aby se vám cévy nezužovaly
 • nejezte tučná jídla, polotovary a fastfoody, pijte hodně čisté vody, zeleniny, ovoce, luštěnin, mléčných výrobků a dietního masa, aby se vám cévy neucpaly
 • nepijte kofeinové nápoje a energetické drinky, aby se vám nezvedal tlak a nezužovaly cévy
 • začněte ještě dnes s pohybem, ze začátku stačí krátké procházky, rychlá chůze a chůze do schodů, krátký běh, jóga, plavání, futbal, volejbal a cokoliv, co ve vás rychle rozproudí krev, nevyhýbejte se ani intenzivnímu sexu
 • zajděte si do sauny a otužujte se

Toto je krátký výčet zásad zdravé životosprávy, a pokud vám reálně záleží na dlouhodobě pevné erekci, zatněte zuby a jděte sebe. Mohou vám jenom prospět.

Intimní život a kondici si takto dovedete udržet až do důchodu. Motivace ale musí vycházet z vás a nesmíte ji brát jako povinnost.

Chválíme, že jste v sobě našel toto odhodlání. My vám nabízíme „usnadnění“ v podobě Proerecty LONG.

proerecta Long
Klikněte a čtěte o všech prospěšných účincích na erekci, plodnost a vitalitu.

Často kladené otázky (FAQ) na možnosti dlouhodobé podpory erekce

Pod prokliky v článku najdete odkazy na zahraniční anglické studie. Jde převážně o lékařské weby a výsledky odborných studií v anglickém jazyce. Čteme je za vás a snažíme se je přeložit srozumitelnějším jazykem pro českého čtenáře.

Proč má smysl erekci podporovat dlouhodobě?

Protože se na ni tak můžete dlouhodobě spolehnout. Neselže, díky čemu se nemusíte bát, že vás zradí v té nejméně vhodné chvíli. Dlouhodobě pevná erekce znamená, že jste si po zdravotní stránce reálně prospěl a nesoustředil se pouze na občasnou podporu pomocí doplňků. To je velice zodpovědný způsob, jak zlepšit erekci na nejdelší možnou dobu.

Jak erekci zlepším dlouhodobě?

Pouze trvalou změnou životosprávy k lepšímu. I proto je dlouhodobá podpora erekce pouze pro odhodlané pány, kterým skutečně na spolehlivosti erekce záleží. Prospějete nejenom sobě po zdravotní a sexuální stránce, ale zlepšíte také svůj intimní život a partnerčinu radost z toho, že se sexualita ze vztahu nevytrácí.

Který doplněk Proerecta je určený pro dlouhodobé zlepšení erekce?

Pro zodpovědné muže, kteří s pevnou erekcí počítají na dlouhou dobu, jsme vyvinuli Proerectu LONG pro zralé muže. Cílem pro zákazníka je navodit v organismu stav, kdy bude erekce pevná a spolehlivá kdykoliv a nejen občas. Našim cílem bylo vyvinout produkt, díky kterému muž nemusí přemýšlet, zda erekci dosáhne nebo ne a může se plně spolehnout, že bude pevná kdykoliv.proerecta Long

Mohu se spolehnout POUZE na Proerectu bez změn životosprávy a lékařského vyšetření?

To nedoporučujeme. Zdravější životospráva erekci zlepší přirozeně. Doplňky na erekci jsou pouze jakýmsi „urychlovačem“ snahy. Obecně je vždy lepší zařadit je společně se změnou návyků. Lékařské vyšetření je neméně důležité a žádný doplněk jej nedovede nahradit. Doplněk nelze vnímat ani jako náhradu vyšetření, léčby či prevenci závažnějších poruch erekce.

Jaký zdravotní stav potřebuji pro dlouhodobě pevnou erekci?

V první řadě jde o zdravý oběhový systém (silné srdce a průchozí cévy), dostatečnou hladinu testosteronu (hormon, který řídí proces vzniku a udržení erekce) a dobrý psychický stav (erekci oslabuje i deprese, úzkost a psychické nemoci). Pokud tyto podmínky splníte a nebudete trpět jinými závažnými nemocemi, dlouhodobě si udržíte tvrdou erekci.

Které vlivy mé erekci dlouhodobě škodí?

Všechny, které snižují průchodnost cév a brání dostatečnému naplnění penisu krví.
– kouření zanáší cévní systém
– alkohol zužuje cévy a zvyšuje tlak
– špatná strava ucpává cévy cholesterolem
– energydrinky a stimulanty zužují cévy
– nedostatek pohybu oslabuje prokrvení, kondici a výkonnost
– sedavé zaměstnání snižuje kondici a výkon
– stres a přepracování škodí nervové soustavě
– některé léky oslabují erekci, hladinu testosteronu a sexuální libido
– nízký testosteron
Stačí pouze jediný škodlivý vliv a erekce může být dlouhodobě oslabená. Čím je vlivů více, tím rychleji erekce slábne a je náročnější a trvá déle stav zvrátit.

Co mohu sám udělat pro dlouhodobě pevnou erekci?

Vše, co podpoří prokrvení organismu a přirozenou produkci testosteronu. Přestaňte kouřit a pít, jezte zdravě, hýbejte se, neseďte dlouho a dělejte si přestávky, buďte v psychickém klidu, pravidelně souložte i pokud to právě nejde.

Co mi lékař doporučí pro dlouhodobou podporu erekce?

Lékař nejdříve zjistí, zda netrpíte erektilní dysfunkcí nebo jinou nemocí, která erekci škodí. Pokud ale žádnou nenajde, doporučí zde zmíněné změny k lepší životosprávě.

Kdy bych měl se slabou erekcí navštívit lékaře a kterého přesně?

Kdykoliv se vám zdá, že za slabou erekcí stojí nemoc. Lékař může zjistit i stav, o kterém sám nevíte, proto vyšetření důrazně doporučujeme. Pomůže androlog nebo sexuolog. Doporučí vás k nim i praktický lékař. Specialistu ve vašem okolí můžete vyhledat přes databázi ZnámýLékař.cz.

Dovedu zlepšit erekci dlouhodobě i sám?

Ano, úpravou životosprávy si jednoznačně prospějete. Abyste ale měl jistotu, že jste neodignoroval žádnou nemoc, o které jste nevěděl, nechte se na úvod vyšetřit.

Udržím si pevnou erekci až do smrti?

Bohužel nic netrvá věčně a erekce přirozeně slábne úměrně s věkem. Senioři trpí různými nemocemi, které erekci oslabují, užívají různé léky, které erekci škodí, mají nižší zájem o sex a sníženou hladinu testosteronu. Tyto vlivy jsou naprosto přirozené, takže ve stáří si uspokojivou erekci udrží pouze zlomek mužů. O to je důležitější snažit se erekci prospívat dlouhodobě ukázkovým životním stylem.

Kdy je vhodný čas začít s dlouhodobou podporou erekce?

Pokud jste zaznamenal oslabení erekce, na změny bylo pozdě již dávno. Oslabení erekce prokazuje, že právě teď děláte něco špatně. Proto je potřebné konat okamžitě, aby ke zlepšení došlo co nejrychleji.

Za jak dlouho pocítím pevnější a spolehlivější erekci?

Pokud zařadíte maximum prospěšných změn z článku, pevnější a vydatnější erekci pocítíte již za 2 až 4 týdny. Ihned přestaňte kouřit, řádně spěte a nepijte alkohol. Tělo musí být odpočaté, nezatížené škodlivinami, odpočinuté, s čistou hlavou a dobře prokrvené. Snažte se objednat na preventivní vyšetření a každý problém lékaři hlaste.

Co pokud tyto rady aplikuji, ale erekce se nezlepší?

V tom případě buď trpíte komplikací, která erekci brání a musí se na vás podívat lékař nebo jste již dosáhl svého maxima a erekci máte nejlepší, jakou můžete mít.

Co si z článku odnést?

 • Dlouhodobé zlepšení erekce vyžaduje dlouhodobou změnu návyků, které jí oslabily a okamžité zjištění nemocí, které by jí oslabovat mohly.
 • V první řadě si zajděte na preventivní zdravotní prohlídku k praktickému lékaři a sexuologovi. Ve druhé řadě zapojte všechny tipy pro zlepšení erekce z článku.
 • Vy sám můžete cíleně zlepšit životosprávu a ke svému tělu se chovat jako dospělý a zodpovědný muž. Děkujeme, že nás čtete a necháváte si od nás poradit. Fandíme vašemu zodpovědnému rozhodnutí.

Jako pomoc nabízíme rostlinné tobolky Proerecta LONG, a to již od 499 Kč za měsíční péči. Máte náš respekt 🙂

proerecta Long
Klikněte a čtěte o všech prospěšných účincích na erekci, plodnost a vitalitu.

Použité zdroje: