Jak mít jako muž silnější orgasmy? Tipy pro dokonalé sexuální vyvrcholení

 • Redakce Proerecta.cz
 • 2 října, 2023

I muži mají právo na silné a intenzivní orgasmy. Právě díky nim milujeme sex a masturbaci. Každý z nás má ovšem možnost (a věřím, že i silnou touhu) sílu orgasmů pozvednout na vyšší úroveň a užít si co možná nejdéle a nejsilněji.

Existuje mnoho cest, které vás dovedou k vytouženým silným orgasmům. Není to pouze klasický sex penis v pochvě, ale také samostatná nebo vzájemná masturbace, používání hraček, dráždění prostaty, análního otvoru, bradavek a všech dalších mužských erotogenních zón.

Pokud jsou zde čtenářky, pro vás jsme, milé dámy, sepsali tipy, pomocí kterých posílíte své citlivé ženské orgasmy. Najdete je pod proklikem v článku Jak mít jako žena silnější orgasmy? Tipy, díky kterým se konečně dokonale uspokojíte.

Dnes je ale řada na vás, pánové, abyste maximalizovali prožitek z orgasmů. Co tedy můžete dělat pro podporu síly svého mužského orgasmu? Všechny cenné tipy můžete využít jak při sexu, tak při sólo masturbaci.

jak mít jako muž silný orgasmus

PROBLÉMŮM S DOSAŽENÍM SILNÝCH ORGASMŮ DOKONALE ROZUMÍME. Pokud máte konkrétní dotaz k posílení orgasmu nebo oslabenému erotickému libidu, zavolejte nám nebo napište. Rádi vám poradíme (info@proerecta.cz, +420 607 657 370).

Změny životosprávy pro silnější orgasmy

Sílu mužského orgasmu ovlivňují 3 faktory:

 • Prvním z nich je sexuální stimulace, a tedy nějaký vjem, který potřebujete, aby mozek ve spolupráci s tělem dosáhly orgasmu.
 • Druhým faktorem je celkový kontext, protože je rozdíl, když se vám zadku dotkne lékař na prohlídce nebo vaše milenka doma. I když dotek může být stejný, sex je pořád hodně kontextová záležitost.
 • Třetím faktorem je všímavost. Věnujete dnes dostatek pozornosti a spojení partnerce tak, abyste si to oba užili naplno?
zamýšlí ve své knize sexuální pedagog Kenneth Play

Aktualizujte svůj jídelníček o potraviny podporující orgasmus

Jíme každý den a naše strava ve velké míře určuje to, v jaké sexuální, fyzické i psychické kondici jsme. Pokuste se ode dneška jíst více zeleniny. Pokud preferujete maso a zelenině neholdujete, i zde může spočívat problém se slabými orgasmy.

Samozřejmě nikoho nenavádím na veganství a extrémnější stravovací režimy. Důležitá je vždy hlavně čerstvost, pestrost a vyváženost všech jídel. Třeba obyčejná vejce plná vitamínu B zmírňují stres, což vede k vyššímu libidu a s ním i k lepším orgasmům. Celozrnné potraviny zase zvyšují hladinu testosteronu a i vyšší hladina testosteronu zlepšuje sílu orgasmu.

Zařaďte zelené druhy zeleniny (listová zelenina, špenát, brokolice, fazolky atp.). Pomáhají rozšiřovat cévy, snižují krevní tlak a zvyšují prokrvení penisu i celého organismu. Potřebné látky najdete i v ovoci, to ale obsahuje více cukrů, než zelenina. Kyselina listová navíc podporuje plodnost a kvalitu spermií, což vám pomůže v případě plánování dítěte.

Mluvíme zde tedy o potravinách a rostlinách s afrodiziakálními účinky. Z nich mnohé najdete i v doplňcích stravy značky Proerecta vždy v dávkách, které se ve vědeckých studiích projevily jako významně účinné.

Do pitného režimu zapojte kávu či jiný zdroj kofeinu

Káva respektive v ní obsažený kofein rozšiřuje cévy a tím stimuluje krevní oběh i prokrvení penisu (kofeinu se odborně říká vazodilatátor). Lépe prokrvený a citlivější penis zpevňuje erekci a zlepšuje orgasmy.

Podle studie muži, kteří pravidelně pijí kávu či jiné kofeinové nápoje, snížili riziko erektilní dysfunkce až o 42 %. Kofein zároveň pomáhá zvýšit hladinu testosteronu, který přináší silnější libido a intenzivnější orgasmus.

Snažte se zvýšit hladinu testosteronu v krvi

Testosteron je nejvýznamnější mužský hormon a tedy androgen. Je nezbytný pro schopnost vzrušit se, dosáhnout erekci i silný orgasmus. I hladinu testosteronu lze zvýšit a udržet pomocí zdravé životosprávy.

Vědecké studie potvrzují, že vyšší testosteron významně zvyšuje pravděpodobnost dosažení silných orgasmů. Zde nemusíte přemýšlet nad žádnými injekcemi s testosteronem. Důležité je přirozeně stimulovat jeho produkci. Nejlepší cestou je vždy aktivní životní styl plný pohybu a kvalitní stravy, zároveň vyhýbání se zlozvykům a lenosti. Uvidíte, že po aktivně stráveném dnu budete mít i větší chuť na sex a mnohem lépe si jej užijete.

Čtěte a naučte se: Zvýšení testosteronu: Srozumitelný a kompletní seznam funkčních i zbytečných metod.

zvýšení testosteronu

Kontrolujte a snižte krevní tlak

Jak jsem psal, zdravá strava i pravidelný sport snižují hodnoty zvýšeného krevního tlaku, zároveň jej pomáhají udržet v normálním rozmezí. Vysoký tlak (lékařsky hypertenze) poškozuje cévy, oslabuje jejich stěny a vyvolává aterosklerózu (kornatění tepen).

Kromě toho, že do penisu nemusí proudit tolik krve a zhorší se jeho citlivost, způsobuje vysoký tlak problematickou erekci až chronickou erektilní dysfunkci. Pomocnou ruku podá kardiolog nebo sexuolog, ke kterým vás může doporučit praktický lékař.

Změny sexuálních poloh a praktik pro silnější orgasmus

Zde vyjmenuji několik tipů, které pokud zatím nepraktikujete, zapojte je hned dnes večer. Prakticky není na co čekat 🙂

Stimulace perinea a tedy hráze pro silné orgasmy

Toto citlivé místečko jste dodnes možná ignoroval, což je škoda. Hráz, odborně perineum je krátká oblast mezi varlaty a análním otvorem. Lidově mluvíme o „mužském podvozku“. Velmi dobře a vděčně reaguje na erotickou stimulaci.

Pokud promluvíte partnerku, poproste ji, ať vám hráz vylíže. Případně vám může kouřit penis a hráz masírovat prsty a lubrikačním gelem. Je totiž bohatě poseta nervovými zakončeními. Velmi blízko hráze leží uvnitř těla prostata, takže dráždění hráze zvenčí nepřímo dráždí i další erotogenní bod a to právě citlivou prostatu.

Kousek od hráze leží citlivá uzdička

Našim cílem je poznat ideálně všechny zóny, které vám vyvolají silnější vzrušení i orgasmus. Takovým místem je i uzdička, a tedy tenký proužek kůže, který k penisu upevňuje předkožku. Je poseta nervovými zakončeními, a jelikož je velmi prakticky dostupná, můžete začít s její stimulací.

Uzdičku můžete jemně dráždit a hladit krouživými pohyby prstů, příjemnější vám ale bude dostat tuto péči od partnerky. Ta může uzdičku i hezky líbat, cucat a lízat v rámci orálního sexu a rukou se věnovat třeba prostatě či bradavkám.

Upozornění: Obřezaní muži mají uzdičku přerušenou, kvůli čemu může obřízka tlumit erotické vjemy. Pokud obřízku zvažujete, případná rizika konzultujte s vybraným lékařem.

K silnému orgasmu i masáží prostaty

Odborníci prostatu označují i jako mužský bod G, což je samo o sobě potvrzením její citlivosti a schopnosti zesilovat orgasmus. Prostatu můžete dráždit zevně drážděním hráze, ale je na čase poznat, jaké to je masírovat prostatu prstem či hračkou přes řitní otvor.

Partnerku poproste, ať si pořádně namaže ruce lubrikantem. Poté ať vám opatrně strčí asi 5 cm ukazováčku do zadku. Upozorněte ji, ať si dává pozor a nestrká do vás prsty s obrovskými umělými nehty! Jakmile prstem ucítí hrudku velikosti vlašského ořechu, může na ni jemně zatlačit a opatrně ji pohladit.

Stejně můžete postupovat i vy sám. Pokud se vám prostata dosahuje špatně prstem, v sex-shopu si kupte speciální dildo, vibrátor nebo anální kolík na dráždění prostaty. Nestyďte se zeptat prodavače, každý takový obchod tyto pomůcky nabízí.

Penis je jako nejlepší hráč, který v týmu udržuje vysokou morálku. Když ale do hry vstoupí i prostata, řeknete si, jak je možné, že jsem o tak silném orgasmu nevěděl?

Orgasmus můžete dokonce dosáhnout i pouze drážděním prostaty, aniž byste vůbec sáhl na penis,

doplňuje sexuální specialista Kenneth Play

Stimulace bradavek pro jiný zážitek z orgasmu

Mužské bradavky nejsou tak citlivé, jako ty ženské. Pořád jsou ale dost citlivé a jejich stimulace muže výborně vzrušuje.

Podle studie vzrušuje dráždění bradavek až 52 % mužů. Bohužel si nimi hraje pouze 17 % mužů a v Česku může být číslo ještě nižší. Mužské bradavky jsou z nepochopitelných důvodů velmi často přehlíženy.

Dráždění bradavek společně s penisem a žaludem nebo stimulací prostaty vám může přinést smíšené a výrazně silnější orgasmy. Síla orgasmu se zde odvíjí od toho, kolik nervových zakončení se podílelo na jeho vzniku. Poproste proto partnerku, ať vám bradavky masíruje, štípe a cucá, může na ně kápnout i trochu lubrikantu.

Pokuste se zkrátit refrakterní dobu

Refrakterní doba (též perioda) je úsek času, který potřebuje muž po ejakulaci pro navození další erekce a opakování sexu. Každý muž má jinak dlouhou refrakterní dobu, mnohdy až tak dlouhou, že mu oddech a nabrání sil zabere dlouhé hodiny. Senioři mívají refrakterní dobu až několik dnů (!!).

Obecně platí, že žádný muž nedovede souložit ihned po prvním orgasmu a aspoň pár minut potřebovat určitě bude. Odborníci se shodují, že nejlepším způsobem zkrácení refrakterní doby je zesílení erotického vzrušení. To si může vyžádat další vzrušující stimuly, třeba během refrakterní doby stimulovat partnerku i sebe erotickou hračkou, mluvit oplzle nebo dráždit jiné erotogenní zóny, které nyní nejsou tolik „unavené“.

Jako bonus berte fakt, že zvýšení míry vzrušení ocení i partnerka, protože i ona potřebuje určitý čas na odpočinek, který lze rovněž zkrátit. Můžete si užít nejen druhé, ale třetí či další kolo.

Prodlužte pauzu mezi styky

Zatímco některým mužům zkracování refrakterní doby pomáhá, jiným nijak výrazně nepomůže. Nejlépe uděláte, pokud ji na sobě budete nějaký čas testovat sám.

Může zde platit fakt, že pokud si od sexu či masturbace na nějaký čas odvyknete, příjemné pocity se pro vás stanou méně známými a o to více si po návratu tyto pocity užijete. Čím více si budete užívat, tím silnější může orgasmus být.

Za zmínku stojí i to, že za dobu abstinence varlata vyprodukují více ejakulátu a ten se může rovněž promítnout do silnějšího orgasmu doprovázeného bujarou ejakulací.

Pokuste se o vícenásobný orgasmus

Nelze zaručit, že se vám povede refrakterní dobu zkrátit. S dostatečným cvikem ale můžete být schopný zažít i několikanásobné orgasmy bez ejakulace, a tedy vyvrcholení bez uvolnění ejakulátu. Takový orgasmus dosáhnete zatínáním tzv. pubokokcygeálního svalu pánevního dna (PC sval).

Tento sval tak lehce nenahmatáte, ale zatínat jej můžete způsobem, jakým zastavujete proud moči při močení. Těsně před okamžikem vyvrcholení se na sval zaměříte a než ejakulujete, vědomě tento proces zablokujete. Oddělíte tak pocit vyvrcholení od samotné ejakulace. Zde je vhodné naučit se také zásady hlubokého dýchání, které vás částečně zbaví erotického vzrušení. Za pár chvilek se s novou erekcí můžete vrátit k sexu.

Nečekejte ale, že bude každý z těchto malých orgasmů tak silný, jako obvyklé orgasmy s ejakulací. Budou mít slabší intenzitu, ale mnozí muži raději ocení několik malých orgasmů než pouze jeden veliký,

upozorňuje lékař Jonathan Steggal, MD

Zhluboka dýchejte

Práce s vlastním dechem patří spíše mezi taje tantrického sexu. Nicméně z něj můžeme profitovat i my, muži, kteří tantře nerozumíme.

Zpomalte dech nebo jej na chvilku úplně zastavte. Následně se snažte dýchat v rytmu svého přirážení. I zde se musíte více pozorovat. Je přirozené, že se vám před orgasmem zrychlí tepová frekvence i dech.

Pokud se je ale naučíte cíleně zpomalit a udržet na stejné frekvenci, zlepšíte množství kyslíku mířícího v krvi do penisu. Přesně to povede k silnějším orgasmům. Pro co nejrychlejší zlepšení začněte co nejdříve.

Hranování pro posílení orgasmu

I metoda hranování pomáhá oddálit orgasmus, což vede k jeho posílení. Vědecká studie změřila, že když sledovaní pozastavili erotické dráždění přibližně na 90 % cesty k vyvrcholení, poté zpomalili a opět pokračovali, významně zesílili výslední finální orgasmus.

Technika je nenáročná a můžete ji zkoušet kdykoliv při sexu i masturbaci. Dostaňte se těsně na „hranu“ orgasmu, zpomalte nebo zcela zastavte dráždění a opět pokračujte. Hranování vyzkoušejte i dva nebo třikrát, než se rozhodnete konečně ejakulovat. Upozorňuji, že cvičení techniky vám může zabrat i několik týdnů či měsíců pilného zkoušení, takže se nevzdávejte předčasně, kdyby se to hned nepovedlo.

Cvičte svaly pánevního dna pomocí Kegelova cviků

Kegelovo cvičení posilňuje a zpevňuje svaly pánevního dna. To vede k lepšímu prokrvení genitálií a jak již víme, kde je dostatek krve, tam je i citlivost a přesně tu pro silnější orgasmus potřebujeme. Kegely jsou neméně vhodné i pro pacienty s problematickým močením, močovou inkontinencí a zlepšují také ženské orgasmy, takže o nich nezapomeňte říct i partnerce.

Díky Kegelovým cvikům získáte lepší kontrolu orgasmu a budete lépe vnímat jeho intenzitu. Ještě dnes můžete začít zkoušet zvedat ručník pověšený na ztopořeném penisu, případně zkoušejte penisem v erekci psát do vzduchu abecedu.

VIDEO (YouTube, anglicky): Kegelovy cviky pro posílení mužského orgasmu, podporu prokrvení a zpevnění intimní oblasti i proti vzniku erektilní dysfunkce

Před orgasmem pohlaďte a posuňte varlata

Varlata se sama zcela automaticky těsně před orgasmem trošku „nadzvednou“, aby se ejakulát lépe a v co největší míře vyloučil z těla. Pokuste se při nejbližším sexu nebo masturbaci vzít šourek do dlaní, varlata jemně stlačit a taky nadzvednout, aby byla blíže k trupu.

Samozřejmě o to můžete požádat i partnerku. Cizí dotek vám bude jistě mnohem příjemnější. Tato nenápadná technika posílí vzrušení a podpoří sílu orgasmu.

Sexuální hračky a pomůcky pro silnější orgasmus

Mnozí muži dnes ani netuší, jaké klenoty sex-shopy nabízejí a všímají si spíše pouze obrovské nabídky pro ženy. To je ale velká chyba. Pokud jste ještě nezkusil potěšení, možná zatím netušíte, jak silný orgasmus díky hračkám můžete cíleně dosáhnout.

Nabídka je přitom tak široká.

 • Různé kapesní masturbátory, do kterých stačí pouze strčit penis a nechat mašinku dělat svou práci.
 • Různé elektronické nástroje, které věrně napodobují reálný sex do pochvy nebo poctivý orálek.
 • Různé speciální dráždiče prostaty, kterými zcela jednoduše a bezpečně dosáhnete svůj citlivý bod a tak dále.
 • Erekci můžete zároveň posílit pomocí erekčních kroužků či vakuových pump.
 • Poznejte nový svět sexuálních hraček, a pokud jste zatím začátečník, promluvte si s prodavačem kteréhokoliv sex-shopu, anonymně do něj zavolejte nebo napište mail.

Lubrikační gel podpoří citlivost penisu a prohloubí i orgasmus

Až budete v sex-shopu po hračky, do košíku přidejte i lubrikační gel s hřejivým účinkem. Kromě toho mazivo také snižuje nepříjemné tření citlivých partií o sebe. Podle vědecké studie muži, kteří lubrikují, dosahují orgasmus až o 50 % lépe. A nefixujte se na mazaní pouze při sexu, využijete jej i při masturbaci, takže si ji obohatíte a ozvláštníte.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT: Pokud máte penis až příliš citlivý, naučte se, jak snížit citlivost penisu a vydržet souložit déle.

Sílu orgasmu doslova ničí rutina a stereotyp

Opakování pořád těch samých sexuálních poloh a praktik, soustředění se hlavně na orgasmus a dráždění těch samých erotogenních zón… To všechno je rutina, a když si na něco navykneme, nemůže nás to vzrušovat do konce života. Tak je to normální a nelze čekat, že vás bude po 20 letech manželství přitahovat partnerka či konkrétní praktiky tak, jako předtím.

Cokoliv nového se vám povede dostat do ložnice může zlepšit sexuální zážitky a zvýraznit celkovou spokojenost se sexuálním životem. Odborníci na sexuální chování a vztahy doporučují neustále hledat nové praktiky a co nejméně opakovat ty staré. Výběr je téměř nekonečný: hraní různých rolí jako ve filmech, mluvit drze a špinavě, probádat tajemtsví BDSM praktik, používat nové erotické hračky a kupovat si sexy prádélko.

Nestyďte se zeptat třeba kamarádů, kteří mají zjevně výborné orgasmy a sexuální vztahy. Ti vám jistě rádi velmi otevřeně a upřímně prozradí, jak se povedlo vyhnat postelový stereotyp z jejich ložnice.

Cvičte orgasmus střídáním různých teplot

I zde jde o nové stimuly, protože, přiznejme si, koho by se napadlo dobrovolně chladit nebo ohřívat právě během sexu? Střídání teplot ale přináší ony nové stimuly, které doporučuji i jinde v článku. Nové vjemy vytvářejí nové úrovně síly orgasmu a to je našim cílem. I zde poporoste o pomoc partnerku, protože hra bude mnohem zajímavější, pokud tyto stimuly vyvolá nečekaně ona sama.

Vytáhněte z mrazáku kostky ledu a nechte partnerku namazat vám jimi bradavky. Až budou tvrdé, naneste na ně hřejivý lubrikant. Můžete zažít intenzivní a nové dráždivé pocity pro zesílení orgasmu. Sáhnout můžete i po horkém vosku, tam již ale buďte oba opatrní, ať nedojde k požáru.

Duševní změny pro silnější orgasmy

Síla orgasmu vychází z fyzické stimulace, zároveň na něj musíme být navnadění i psychicky.

Soustřeďte se na fyzické prožitky z orgasmu

Pro silný mužský orgasmus není vždy ideální, když se v hlavě „ztratíte“ a začnete přemýšlet třeba nad tím, jaká je vaše partnerka sexy, jaký je sex výborný, či dokonce jak jste se měl v práci nebo co si dáte k večeři. Pokud chcete vnímat sílu orgasmu, vraťte se myšlenkami zpátky do těla! Sledujte své tělesné pocity a užívejte si jich.

Je to podobné, jako při jiných trénincích. Když si zajdete zaběhat, podáte mnohem lepší výkon, když se budete soustředit na techniku běhu a na to, jak vám rozpohyboval celé tělo. Pokud byste myslel na jiné nesouvisející vjemy, ztratíte rytmus a tempo, celkovou koncentraci a běh nikdy nebude tak účinný, než když se soustředíte pouze na něj.

Sílu orgasmu může zlepšit i „toulavá“ mysl

Ano, zde si odporuji, protože jsem psal, abyste se více soustředil na tělesný prožitek. Nyní mám ale na mysli poddat se erotickým fantaziím a nejtajnějším představám, které dnes v sexu neuplatňujete. Pokud vás ale vzrušují, nikdo nebude vědět, na co přesně jste myslel. Není se vůbec za co stydět.

Tyto nové sexuální představy zároveň zaměstnají vaše myšlenky, díky čemu se během sexu vyhnete jiným rušivým myšlenkám, které vás jinak mohou o libido a pevnou erekci obrat.

Za zmínku stojí i fakt, že tyto představy přinesou do milostného života jakýsi nový prvek, který je velmi užitečný i vzhledem k síle orgasmu. Takže zapojit představivost a žádné příjemné myšlenky neblokovat, vážení čtenáři.

K orgasmu se zkuste dostat pomaleji

Sex je spíše maraton než závod ve sprintu. Mnozí muži jsou nastavení tak, že postupují příliš rychle a zajímá je pouze dosažení orgasmu. Rychle přirážejí a snaží se i více stimulovat.

Právě zpomalení ale zlepšuje jejich schopnost lépe se soustředit na své tělo a smysly. Pokud zapomenou na rychlý a zběsilý sex, mohou vydržet déle, často mnohem déle, než byli zvyklí,

vysvětlila sexuoložka Carol Queen, Ph.D.

Dejte si příště více na čas. Budete více přítomní okamžiku, což může zároveň vést k silnějšímu orgasmu.

Posílení orgasmu pomocí smyslové deprivace

Jak jsem psal, sex stimuluje doslova všechny naše smysly. Nejenom hmat a cit, ale také vůně, chutě či zvuky podtrhnou celkový zážitek z orgasmu.

Co se ale může stát, pokud jeden smysl cíleně odeberete? Můžete podpořit vjemy jiných smyslů a ty mohou vést k výraznějšímu orgasmu.

Postup je jednoduchý. Během sexu třeba náhle zhasněte a vnímejte partnerčino tělo pouze pomocí doteků, úst a sluchu. Případně si nasaďte sluchátka či špunty, abyste nic neslyšel a zvuky vás nerušily. Zjednodušeně lze tvrdit, že pokud nic nevidíte a neslyšíte, budete tělesné pocity vnímat intenzivněji.

Nezapomeňte, že do 2 pracovních dnů vám diskrétně doručíme doplňky Proerecta pro podporu prokrvení penisu, zvýšení jeho citlivosti, podporu erotického libida a tvorby hladiny testosteronu.

O přesných účincích každého produktu se dočtete pod prokliky níže:

 • Proerecta KLASIK pro občasné užití v případě SOS potřeby s nástupem účinků do 45 minut,
 • Proerecta SHOT v tekuté formě pro extra rychlé vstřebání a účinek již do 30 minut,
 • Proerecta LONG pro dlouhodobou podporu erekce a každodenní užívání.
Balení je zcela diskrétní a neobsahuje žádná loga, reklamy ani slogany. Pošťák, kurýr nebo Zásilkovna vám Proerectu doručí do 48 hodin. Případně se u nás můžete zastavit osobně na adrese Domažlická 1232/3, 13000 Praha 3, Žižkov každý pracovní den mezi 8:00 až 17:00 (tel. +420 607 657 370, mail info@proerecta.cz).