Jak snížit citlivost penisu, abyste konečně vydržel déle?

  • Redakce Proerecta.cz
  • 3 dubna, 2024

Jak snížit citlivost penisu se ptají muži, kterých penis je natolik citlivý, že vydrží souložit pouze několik málo minut nebo dokonce vteřin. Poté ejakulují a v sexu obvykle nedovedou pokračovat. Pokud muž ejakuluje a tedy vyvrcholí do 1 minuty od zavedení penisu do pochvy, lékařsky mluvíme o předčasné ejakulaci.

Citlivý penis nepředstavuje problém pouze pro postiženého muže, ale také pro jeho partnerku. Jelikož ženy potřebují více času na dosažení orgasmu, muž s příliš citlivým penisem je nedovede dostatečně uspokojit. Výsledkem je tehdy oboustranná sexuální frustrace.

Metody pro snížení citlivosti penisu ale naštěstí existují, takže i dnes sexuálně frustrovaní muži a jejich partnerky se mohou dočkat uspokojivě dlouhého sexu. V článku jmenuji přirozené a jednoduché kroky ke snížení citlivosti penisu a také způsoby, kterými vám citlivost penisu sníží lékař.

jak snížit citlivost penisu?

MÁTE KONKRÉTNÍ DOTAZ KE SNÍŽENÍ CITLIVOSTI PENISU a nestíháte číst celý článek?

Napište nám na info@proerecta.cz nebo volejte +420 607 657 370 v pracovní dny mezi 08:00 až 17:00. Poradíme, jaké máte možnosti okamžitého i dlouhodobého snížení citlivosti penisu pro uspokojivý sexuální život.

Mail dorazí přímo do e-shopu Proerecta.cz. V problémech s nadměrně citlivým penisem se dokonale vyznáme díky dlouholeté praxi v mužském intimním zdraví a v oblasti doplňků výživy pro podporu sexuálního zdraví a kondice. Z těch vybírám kapsle Proerecta LONG pro podporu erekce, která neopadne ani po vyvrcholení. Díky tomu lze v sexu pokračovat i s příliš citlivým penisem.

Co způsobuje zvýšenou citlivost penisu a žaludu?

Zvýšená citlivost penisu může být daná geneticky. Zkuste se zeptat ostatních mužů v rodině, zda se s problémem nesetkali také. Mohou vám poradit, jak s problémem bojovali a co přesně jim pomohlo.

Fimóza: Nežádoucí stav, kdy je předkožka tak úzká, že ji nelze přetáhnout přes žalud. Trvale zakrytý žalud je tak skrytý před jakýmkoliv drážděním a právě kvůli tomu se muže zvyšovat jeho citlivost. Na žádné doteky ani stimulaci totiž není zvyklý. Pomoct může částečná nebo úplná obřízka.

Obřízka: Mnozí muži se setkali se zvýšenou citlivostí penisu po obřízce a tedy po odstranění předkožky. Obnažený penis se tehdy silněji otírá o oblečení a to jej může nadměrně stimulovat. Obřízka ale není zaručeným způsobem, jak zvýšit citlivost penisu. Mnohým mužům se totiž citlivost penisu snížila právě po obřízce, protože nervy ve styku s oblečením postupně ztratily svou citlivost. Výsledek obřízky bohužel nelze nikdy odhadnout předem.

Kolik mužů trápí příliš citlivý penis?

kolik mužů má příliš citlivý penis?
Někdy během života se s předčasnou ejakulací kvůli příliš citlivému penisu setká až 75 % sexuálně aktivních mužů

Zvýšená citlivost penisu je častější, než jste možná myslel. Logicky málokterý muž si problém přizná, proto ani vědecké statistiky nemusí být úplně přesné. Nicméně problém s předčasnou ejakulací, kterou způsobuje právě příliš citlivý penis, přiznalo ve studii mezi 30 až 75 % mužů. Předčasnou ejakulaci vědci uznali jako nejčastější mužskou sexuální dysfunkci.

Tito muži se proto zcela logicky zajímají, jak citlivost penisu snížit pro uspokojivý sex nebo masturbaci. Jejich cílem je také oddálení orgasmu, případně získání pevné erekce, která neopadne hned po prvním vyvrcholení, ale zůstává i po něm, díky čemu může postižený v sexu pokračovat.

kolik mužů trpí předčasnou ejakulací?
Na grafu vidíte, že předčasná ejakulace (mimo jiné kvůli citlivému penisu) je nejčastější mužskou sexuální dysfunkcí (zdroj statistiky)
Proč je můj penis tak citlivý?

Penis a zejména žalud je hustě posetý nervovými zakončeními. Jejich úkolem je přinášet muži sexuální potěšení a zvyšovat tak mužský zájem o sex. Tak si příroda pojistila, aby muži sex vyhledávali a zvýšila se tak šance oplodnění žen a narození potomstva. Každý muž jich má ale jiný počet a čím jich má více, o to je penis citlivější.

Jak ihned snížit citlivost penisu?

Existují různé gely, krémy, spreje nebo kondomy se znecitlivujícími složkami. Seženete je v každé lékárně nebo drogerii. Příliš citlivý penis ale může v některých případech naznačovat jiný zdravotní problém. Pokud máte podezření, je rozumné zajít na vyšetření k sexuologovi.

Existuje léčba příliš citlivého penisu?

Jelikož citlivý penis není zdravotní ani život ohrožující problém, žádná specifická léčba neexistuje. Existují ale terapie, díky kterým lze citlivost penisu tlumit. Mezi ně patří behaviorální terapie, pokud je příčinou nějaká duševní komplikace nebo cvičení svalů pánevního dna, díky kterému muž dovede oddálit ejakulaci i přes citlivější penis.

Jak snížit citlivost penisu?

Nadměrně citlivý penis se sám od sebe nezmění, takže budete muset podniknout několik kroků. Pokud vás problém trápí delší dobu, je vhodné zajít za sexuologem. Pomůže vám zjistit, zda máte penis abnormálně citlivý nebo zda trpíte předčasnou ejakulací z jiného důvodu.

Pokud sexuologa nevyhledáte, citlivost penisu se můžete pokusit snížit těmito způsoby:

Použijte znecitlivující výrobek

V lékárně nebo drogerii dnes seženete celou řadu výrobků, které díky obsaženým lokálním anestetikům znecitlivují penis. Záleží pouze na vás, jakou formu preferujete. Lokální anestetika najdete v kondomech, lubrikačních gelech, různých krémech, sprejích, ubrouscích a podobně.

Najděte si množství, které vám uspokojivě sníží citlivost penisu. Upozorňuji však, že tyto produkty mohou snižovat i citlivost ženské pochvy. Kvůli tomu budete muset s partnerkou najít kompromis a „zlatý střed“. Efektivněji se zde jeví kondomy, které mají anestetikum pouze na vnitřní straně a do pochvy se tak nedostane.

Existují i silnější lokální anestetika, jelikož ale mohou vyvolat nežádoucí účinky, většina z nich je pouze na lékařský předpis. Pokud by vám volně dostupné prostředky nezabraly, opět se na vhodný produkt informujte u sexuologa.

Použijte silnější kondom

I kondomů existuje celá řada druhů. Čím je kondom silnější, tím více chrání penis a žalud před erotickou stimulací a i když citlivost penisu přímo nesníží, pomůže vám nevyvrcholit tak rychle. Hledejte kondomy s označením extra thick, extra safe, long action, prolong, extended pleasure, delay a podobně.

Tyto kondomy seženete ve formě bez znecitlivující složky nebo s ní. Proti předčasnému vyvrcholení jsou nevhodnější právě ty s lokálním anestetikem (benzokain, lidokain a pod.). Informaci dohledáte na obalu kondomu.

Upozorňuji, že některý kondom může být tak silný nebo tolik napuštěný anestetikem, že vám může znecitlivět penis až nadměrně. Tehdy byste se dostal k opačnému problému a to necitlivému penisu, který by vám znemožnil stimulaci a žádoucí sexuální uspokojení. I správný kondom možná budete muset hledat a zkoušet delší dobu.

Určitě nikdy nepoužívejte 2 ani více kondomů najednou. Jsou kluzké, takže by se vám rychle svlékly a rapidně by vzrostlo riziko oplodnění partnerky. Souložte vždy pouze s jedním kondomem, po ejakulaci penis opláchněte a kondom pokaždé vyměňte.

Užijte lék pro snížení citlivosti penisu

Lék vám již musí předepsat lékař, takže jej nejdříve musíte navštívit. Pravděpodobně to bude sexuolog, ale pokud odhalí nějakou vážnější příčinu přecitlivělosti, může vás doporučit k jinému specialistovi. Doporučuji vám dodržet všechna jeho doporučení.

Lékař vám může předepsat selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu. Konkrétní názvy léků neuvádím záměrně, aby je nikdo nesháněl bez předpisu někde po známosti. Tyto léky může předepsat pouze specialista, protože jde o typ antidepresiv, které mohou mít své vedlejší účinky. Antidepresiva jsou totiž poměrně účinná pro opožděný nástup orgasmu, který je cílem mužů s příliš citlivým penisem.

Upozorňuji, že i když jde o léky, příliš citlivý penis ani předčasná ejakulace nejsou závažné ani život ohrožující nemoci. Vaše zdravotní pojišťovna vám na tyto léky pravděpodobně nepřispěje. Určitě se ale zeptejte na možnosti předepisujícího lékaře.

Další metody, jak souložit déle a nevyvrcholit tak rychle

Tyto další metody sice citlivost penisu přímo nesníží, pomohou vám však vydržet souložit déle díky oddálení ejakulace:

  • Technika start-stop: Souložte tak, jak jste byl zvyklý, pouze s rozdílem, že těsně před vyvrcholením přestanete. Vydržte, než pocit na ejakulaci odezní a v sexu pokračujte dále. Opakujte tolikrát, kolik zvládnete. Techniku start-stop je vhodné nacvičovat pravidelně při každé masturbaci. Vytvoříte si tak návyk, který vám umožní lépe vytěžit účinky techniky při sexu s partnerkou. Tato technika prodlouží dobu do vyvrcholení po zhruba 12 týdnech tréninku. Mužům se povedlo prodloužit sexuální výdrž a oddálit ejakulaci až o několik minut.
  • Technika stlačení žaludu: Stejný postup jako při metodě start-stop, pouze s rozdílem, že si těsně před ejakulací palcem a ukazovákem stlačíte ústí močové trubice a tedy část, kde se předkožka pod žaludem napojuje na penis. Metodu můžete zkoušet i pokud jste obřezaný. Je potřeba být opatrný, protože z penisu může krátce před ejakulací vytékat předejakulační tekutina (preejakulát), který může obsahovat spermie a úspěšně oplodnit partnerku. Techniku můžete samozřejmě uplatnit i s kondomem, který vám v rámci ochrany před pohlavními nemocemi doporučuji používat pravidelně a to i se stabilní partnerkou.
  • Cviky pro posílení svalů pánevního dna: Muži se silnými svaly pánevního dna je dovedou cíleně stáhnout a regulovat tak čas vyvrcholení. Metoda si vyžaduje určité úsilí, ale pokud je budete cvičit několikrát za den, prodloužení sexu lze očekávat již po několika týdnech. Až budete močit, proud moči zastavte a vnímejte, které svaly jste pro zastavení proudu moči zatnul. Následně je v rámci cvičení zatínejte na 5 sekund, uvolněte a zase zatněte v sériích po 10 opakováních. Horní maximum není stanoveno, takže cviky cvičte kdykoliv si vzpomenete nebo si v mobilu nastavte upozornění. Sledovaným mužům se povedlo prodloužit sexuální výdrž z půl minuty na až 2 minuty.

NAUČTE SE: Oddálení ejakulace až na samou hranici výdrže. Prodlužte si sex!

oddálení ejakulace

Jaký vliv má obřízka na citlivost penisu?

Obřízka je chirurgické odstranění části nebo celé předkožky. Pokud muž netrpí fimózou (zúženou předkožkou, kterou nelze přetáhnout přes žalud), jde pouze o estetický zákrok, na který pojišťovna nepřispívá ani ji neproplácí. Na své možnosti se informujte u sexuologa.

Podle nejnovějších studií obřízka může snížit citlivost penisu, takže logicky může prodloužit sexuální styk a oddálit ejakulaci. Obřízka tedy je vhodná pro trvalé snížení citlivosti penisu. Bohužel to není zaručeno ve 100 % případů.

V některých případech totiž může dojít k opačnému extrému a to ve smyslu, že penis bude až příliš necitlivý a pacient začne řešit otázku, jak citlivost penisu opět zvýšit (pod odkazem najdete užitečné tipy).

Souvislost mezi příliš citlivým penisem a předčasnou ejakulací

Předčasná ejakulace je skutečně spojená se zvýšenou citlivostí penisu. Tato vědecká studie doložila, že muži se středně těžkou až těžkou předčasnou ejakulací měli významně vyšší míru citlivosti penisu i žaludu než průměr.

Někteří muži mají penis přecitlivělý kvůli většímu množství nervových zakončení. U jiných mužů může jít o důsledek působení hormonů a zvýšenou funkci neurotransmiterů, které mozku silněji hlásí erotickou stimulaci. Tehdy mozek příliš rychle vyšle signál pro vznik ejakulace.

Jaké výhody má snížení citlivosti penisu?

Hlavní výhodou a očekávaným účinkem snížení citlivosti penisu je prodloužení sexuálního styku (nebo masturbace) a zabránění předčasné ejakulaci.

Cílené snížení citlivosti může mít i další výhody:

  • Spokojenější sexuální život, protože partnerky již nebudou sexuálně frustrované kvůli tomu, že muž vydrží souložit pouhé sekundy či několik málo minut.
  • Zvýšené erotické libido, protože pokud muž najednou může souložit déle, má mnohem větší a častější zájem o sex.
  • Nižší míra sexuální frustrace, protože muž se již tolik nebojí, že neuspokojí partnerku a nevyčítá si tolik svá předešlá selhání v posteli.
  • Úleva od stresu nebo úzkosti, protože problémy v posteli muže trápí a ubírají mu sebevědomí.

Závěrem o snížení citlivosti penisu

Příliš citlivý penis nemusí být trvalý problém a existují účinné domácí rady i lékařské metody snížení citlivosti penisu.

Na doma si nakupte znecitlivující lubrikační gely, kondomy, spreje nebo mastičky s lokálním anestetikem. Tenké druhy kondomů vyměňte za silnější, ale nikdy nemějte navlečené dva najednou.

V rámci technik pro oddálení ejakulace a prodloužení sexu pravidelně zkoušejte metodu start-stop a stlačení žaludu těsně před ejakulací. Cvičte také cviky pro posílení svalů pánevního dna.

U sexuologa se informujte na možnosti částečné nebo úplné obřízky. Upozorňuji, že obřízka nemusí být účinná u každého muže a výsledek nelze předem nikdy odhadnout. Univerzální řešení pro všechny muže s citlivým penisem bohužel neexistuje.

Předčasná ejakulace může být i důsledkem zhoršené psychické kondice (úzkost, nervozita, stres, příliš silné vzrušení a pod.). V takovém případě má smysl zajít i na konzultaci k psychologovi.

Začněte zkoušet a kombinovat vyjmenované metody ještě dnes. Důležitá je pravidelnost a cílená snaha.

Pokud ztrácíte erekci ihned po ejakulaci a nedovedete kvůli tomu v sexu pokračovat, zvažte užívání doplňku stravy Proerecta LONG. Účinné rostlinné složení mírně roztahuje cévy (Maca peruánská, extrakt z hroznových jader), díky čemu do penisu přitéká více krve a ejakulace tak rychle neopadá. Dovedete tak souložit déle i po ejakulaci, případně déle souložit s pevnou erekcí i za použití techniky start-stop nebo stlačení žaludu. Kapsle LONG doporučujeme užívat dlouhodobě nejméně jeden měsíc, ideálně déle podle vaší potřeby.

proerecta long
Klikněte na tlačítko a podívejte se na všechny účinky kapslí LONG. Případnou objednávku vám doručíme do 48 hodin. Ihned tak můžete začít s podporou erekce, která se neztratí ani po ejakulaci a díky tomu můžete souložit déle i přes citlivější penis.