Oddálení ejakulace až na samou hranici výdrže. Prodlužte si sex!

 • Redakce Proerecta.cz
 • 28 července, 2023

Oddálení ejakulace je pro mnohé muže nezbytným krokem k udržení uspokojivého sexuálního vztahu. Ať už máte stabilní přítelkyni nebo náhodnou milenku, každá sexuchtivá žena od vás očekává, že budete v posteli „funkční“ až do doby, než sama nedosáhne orgasmu. Pokud vydržíte ještě déle, bude vás doslova milovat a to je (dovolím si tipovat) vaším hlavním cílem. Zároveň i vy sám si chcete užít co nejdelší sex a ptáte se, jak sex bezpečně prodloužit.

V tom případě čtete správný článek. Srozumitelně vysvětlím:

 • proč dnes vlastně vyvrcholíte tak rychle,
 • kdy se jedná pouze o krátkou výdrž a kdy již o prokazatelnou předčasnou ejakulaci,
 • a co všechno můžete udělat, abyste ejakulaci oddálil a souložil co nejdéle.

Pod prokliky v článku najdete odkazy na relevantní vědecké a lékařské studie, případně naše starší články, které se o tyto studie opírají.

oddálení ejakulace

DEFINICE PŘEDČASNÉ EJAKULACE:

To, že vám žena vyčítá, že nic nevydržíte, automaticky neznamená, že trpíte předčasnou ejakulací. Některým ženám trvá cesta k vyvrcholení příliš dlouho a jsou nespokojené, i pokud předvádíte uspokojivý výkon. To ale není vaše chyba. Příště vezměte do ruky stopky a změřte si čas od penetrace vagíny až po váš orgasmus.

Lékaři předčasnou ejakulaci definují jako vyvrcholení (ejakulaci) do 1 minuty (!!) od penetrace vagíny, případně ejakulaci ještě před začetím sexu. Vydržíte déle, než minutu? Gratuluji, v tom případě lékařsky diagnostikovatelnou předčasnou ejakulací netrpíte. Máte pouze zkrácenou sexuální výdrž a výkon.

Klikněte na tento odkaz a naučte se, jak zlepšit a prodloužit sexuální výkonnost a výdrž.

Proč vlastně trpíte předčasnou ejakulací?

Předčasná ejakulace může mít různé příčiny od fyzických až po duševní a emocionální. Velmi často jde o kombinaci několika faktorů, které se vzájemně podporují a PE je tak ještě výraznější.

Předčasná ejakulace navíc nemá žádné další příznaky. Jediným symptomem je zde sexuální výdrž pod 1 minutu.

Diagnóza erektilní dysfunkce:Penis sice je citlivý a vnímá erotickou stimulaci, s povadlým penisem bez erekce ale nelze souložit a případnou ejakulaci lze vnímat jako předčasnou, protože k reálnému sexu nemohlo dojít.
Hormonální nerovnováha:Za schopnost vzrušit se, dosáhnout erekci a ejakulovat jsou zodpovědné specifické hormony, konkrétně oxytocin, serotonin, dopamin, luteinizační hormon, hormon stimulující štítnou žlázu a prolaktin.
Příliš citlivý penis:Penis, resp. žalud každého muže je jinak citlivý a některý se rychleji vydráždí až do ejakulace.
Tabulka fyzikálních a chemických faktorů pro vznik předčasné ejakulace
Úzkost ze sexuálního výkonu:Strach a obavy z toho, co před ženou předvedete, vyvolává nervozitu, stres, pocity provinění a sníží vám sebevědomí. Ejakulaci je tím pádem těžší ovládnout a oddálit.
Stres:Stimulace sympatických nervů a hormonální nerovnováha způsobená stresem vytváří pravděpodobnost předčasné ejakulace.
Problémy ve vztahu:Problematické vztahy vyvolávají psychické napětí a vedou ke špatným náladám, které brání ovládání ejakulace.
Deprese:Deprese je spojena s významně zvýšeným rizikem předčasné ejakulace.
Tabulka psychologických a emocionálních faktorů pro vznik předčasné ejakulace

Lze nějak vyléčit předčasnou ejakulaci a oddálit tak ejakulaci navždy?

Ano, ve většině případů lze. Upozorňuji ale, že na to, aby vás lékař, konkrétně sexuolog začal léčit, musíte opakovaně prokázat, že předčasnou ejakulací skutečně trpíte. Pokud vydržíte souložit třeba 5 či více minut, předčasnou ejakulací netrpíte a to ani pokud vás z toho partnerka obviňuje. Dejte jí přečíst tento článek, jelikož odkazuje na vyjádření lékařů a vědců.

Lékař bude vždy nejdříve zjišťovat příčinu a podle ní navrhne účinnou léčbu. Většinu případů se povede zdárně vyřešit pomocí terapií, poradenství, ale pokud nezaberou, lze předepsat léky a další pomůcky pro znecitlivění penisu. Rychlé vyvrcholení poukazuje na příliš intenzivní erotické dráždění.

Behaviorální léčba předčasné ejakulace

V procesu behaviorální terapie vám terapeut doporučí zkoušet nové metody a techniky oddálení ejakulace. Cílem terapie je naučit vás řídit své pocity a ovládat své tělo podle vašeho cíle. Mezi tyto metody patří:

Hranování (edging):Technika, kdy se budete sexuálně stimulovat až na samou hranu (anglicky edge) ejakulace, ale těsně před ní stimulaci zastavíte na cca. 30 sekund, a až pocit odezní, v sexu budete pokračovat. Preventivně můžete stisknout žalud mezi palcem a ukazovákem. Technice se říká také Start-Stop metoda. Snažte se přerušení opakovat několikrát během sexu. Po čase si techniku osvojíte a bude pro vás jednoduché ejakulaci ovládnout.
Rozptýlení myšlenek:Trik, kdy během sexu zaměříte pozornost na jinou nesexuální věc. Zkuste si třeba vzpomenout, kde jste ten den byl, co jste viděl a tak dále. Odkloňte pozornost od erotiky a cesta k ejakulaci se o něco málo prodlouží.
Tabulka postupů behaviorální terapie při léčbě předčasné ejakulace

Sexuální poradenství pro oddálení ejakulace

Poradenství je vhodné pro muže, kterých předčasná ejakulace je důsledkem psychologických, emocionálních nebo jiných problémů ve vztahu. Problémy vyvolávají stres, úzkost, strach nebo deprese a pocity viny.

Poradenství naleznete u psychologa, psychiatra, párového nebo sexuálního terapeuta. Zeptejte se na doporučení svého sexuologa, který vám předčasnou ejakulaci diagnostikoval.

Oddálení ejakulace pomocí léků na předčasnou ejakulaci

Důrazně upozorňuji, že léky proti předčasné ejakulaci jsou VÝHRADNĚ na lékařský předpis. Záměrně nejmenuji žádná konkrétní léčiva ani značky. O tom vhodném pro vás vždy rozhoduje předepisující lékař. K lékům se dostanete opět pouze po lékařské diagnóze předčasné ejakulace. Jde o tyto skupiny léků:

 • Antidepresiva, konkrétně ze skupiny selektivních inhibitorů zpětného vychytávání serotoninu. Mohou mít řadu vedlejších účinků, proto je předpis od lékaře nezbytný.
 • Anestetické (znecitlivující) přípravky, kterými si potřete penis a žalud. Trvá přibližně půl hodiny, než naplno zaúčinkují. Jde o různé krémy, gely, mastičky a spreje. Těsně před sexem je potřeba je smýt, jinak by znecitlivěly i partnerku, případně souložte s kondomem, aby nedošlo ke kontaminaci vagíny a pochvy.
 • Léky na erektilní dysfunkci (opět nejmenuji žádný konkrétní) jsou vhodné pro muže s diagnostikovanou erektilní dysfunkcí. Blokují serotoninový transportér, který jinak mužům pomáhá dosáhnout ejakulaci.

Existuje trvalá léčba pro oddálení ejakulace?

Bohužel aktuálně neexistuje žádný způsob, který by vás předčasné ejakulace zbavil navždy. Léky i doplňky stravy účinkují pouze po dobu užívání. Znecitlivující přípravky stejně tak.

Léčba standardně zahrnuje několik různých přístupů:

 • Psychoterapie pomáhá vyřešit negativní myšlenky a pocity.
 • Behaviorální terapie pomáhají vybudovat zvýšenou toleranci vůči příjemným pocitům, které jinak vedou k rychlému orgasmu, takže neejakulujete tak rychle, jako bez terapie.

Jelikož trvalé vyléčení PE není možné, je potřeba dodržet doporučení lékaře, užívat léky dle předpisu a pomocí terapií se naučit svůj stav zvládat a čelit jeho dopadům.

Může předčasná ejakulace prokazovat nějaký vážnější zdravotní problém?

Předčasná ejakulace sama o sobě není zdraví nebezpečná a jde spíše o příčinu partnerských neshod a sexuálních frustrací. Některé jiné zdravotní problémy však mohou jejímu vzniku přispívat:

Erektilní dysfunkce:Pacient ví, že jeho schopnost udržet erekci není dostatečná, proto si vytvoří návyk ejakulovat hned po dosažení erekce, protože hrozí, že erekci rychle ztratí.
Chronická pánevní bolest:Očekávání bolesti při ejakulaci povede k úzkosti z výkonu, a ta pak přispívá k další dysfunkci, konkrétně předčasné ejakulaci.
Poruchy štítné žlázy:Konkrétně jde o zvýšenou činnost štítné žlázy (hypertyreóza). Opačný problém snížené činnosti (hypotyreóza) způsobuje naopak opožděnou ejakulaci.
Užívání drog:Drogy zhoršují veškeré tělesné procesy a vjemy, co se může velmi rychle projevit v podobě předčasné ejakulace.
Tabulka možných zdravotních příčin předčasné ejakulace.

Jak mohu zabránit předčasné ejakulaci a tím ji oddálit?

Ejakulaci oddálíte dodržováním rad z tohoto článku. Pokud jste přesvědčený, že trpíte předčasnou ejakulací, a tedy ejakulujete již do minuty soulože, doporučil bych vám zajít na sexuologii. Doporučí vám terapii nebo ihned předepíše léky.

Pokud jste ale trpělivý a příliš se nehrnete sdělovat svůj intimní problém odborníkovi, snažte se začlenit aspoň co nejvíce z těchto rad.

Doplňky stravy pro oddálení ejakulace

Doplňky stravy obsahují ve vyšší míře látky prospěšné pro organismus. Vyjmenuji nejčastěji používané složky:

Zinek

Zinek podporuje imunitní systém, napomáhá růstu buněk a účastní se procesu produkce testosteronu. Testosteron v některých případech pomáhá s předčasnou ejakulací. Odborníci za účinnou denní dávku považují 440 mg síranu zinečnatého po dobu až 4 měsíců.

Buďte ovšem opatrný, protože platí, že více zinku nerovná se lepší účinky a citelnější oddálení ejakulace. Nadužívání může vyvolat nevolnosti, průjem a zvracení, poškození ledvin a žaludku nebo nepříjemnou kovovou pachuť v ústech.

VÍTE, ŽE naše kapsle Proerecta LONG pro dlouhodobou podporu erekce a s ní i oddálení ejakulace obsahují bezpečných, ale významných 15 mg zinku v denní dávce?

Čím déle udržíte pevnou erekci, o to později ejakulujete. Soulož může navíc pokračovat dále druhým nebo i třetím kolem, takže ani případná ejakulace mezi nimi není na škodu. Pro ženu je důležité, jak dlouho a jak kvalitně budete souložit. Zda mezitím ejakulujete nebo ne na vašich schopnostech v jejich očích nic nezmění.

Klikněte na tlačítko níže a čtěte o všech účincích kapslí Proerecta LONG. Případnou objednávku vám doručíme diskrétně do 48 hodin. Ihned můžete začít s podporou pevné erekce, která vydrží i po ejakulaci.
proerecta Long

Ajurvédské bylinky (odborně nepotvrzeno)

Na internetu nebo od některých pseudoodborníků se můžete dovědět, že ajurvéda je schopna vyléčit snad všechno včetně předčasné ejakulace. Není to ale pravda. Nic jako „Ajurvédská medicína“ ve skutečnosti neexistuje, resp. aspoň v Čechách ne, protože zdejší kontrolní úřady tuto „disciplínu“ za léčbu ani medicínu neuznávají.

Nicméně pouze doplním, že ajurvéda se nezaměřuje až tolik na předčasnou ejakulaci, jako spíše na erektilní dysfunkci. Jak jsem psal výše, ED může přispívat vzniku PE, takže cokoliv vám nějak pomůže zlepšit erekci, může zároveň nepřímo pomáhat i proti PE.

Konkrétní rostliny, bylinky ani jejich směsi nejmenuji záměrně. Jelikož české úřady tyto techniky neakceptují, nelze zde v odborně laděném článku veřejně prezentovat tyto dohady a dezinformace. Stejným způsobem musím reagovat i na tradiční čínskou medicínu, která ve skutečnosti rovněž neexistuje. Schválně se zeptejte sexuologa, pokud se za ním vydáte. Reagovat bude stejně nebo velmi podobně.

Věřme a řiďme se podle nejnovějších vědeckých a lékařských zjištění a nesnažme se delegovat předčasnou ejakulaci na neověřené techniky ani kontroverzní výrobky.

Topické přípravky pro oddálení ejakulace snížením citlivosti penisu

Topické = určené k lokální aplikaci na kůži penisu nebo žalud. Na trhu najdete různé topické přípravky pro znecitlivění penisu a s ním částečné snížení sexuální stimulace. Nejčastější účinnou složkou je látka benzokain, který blokuje přenos příliš dráždivých stimulů.

V sex-shopech, ale také v lékárnách seženete různé krémy, gely, mastičky, spreje nebo i ubrousky. Vědecká studie doložila, že muži, kteří používali 2 měsíce benzokainové ubrousky, zažívali výrazněji nižší míru úzkosti související s předčasnou ejakulací.

Účastníci hlásili, že ubrousky snášeli velmi dobře a neměly na ně závažné vedlejší účinky. Lokální anestetika ale mohou mít vedlejší účinky, takže se po použití důkladně sledujte, a pokud by se objevily, výrobek z bezpečnostních důvodů přestaňte užívat.

Topické anestetické krémy se nanášejí 15 minut před sexem. Podle studie prodloužily sex v řádu několika minut. I zde si sledujte vedlejší účinky, zda se u vás neobjeví mírná bolest v místě aplikace, pocit pálení, snížené erotické libido a výraznější ztráta citlivosti, která může vydržet nepříjemně dlouho.

Znecitlivující spreje se nanášejí rovněž 15 minut před sexem. V rámci vedlejších účinků upozorňuji před problémem udržet pevnou erekci během celého styku.

V Česku je nejdostupnějším výrobkem kondom napuštěný lokálním anestetikem a seženete jej v každé lepší drogérii nebo v lékárně. Pokud je kondom dostatečně silný, zabrání přílišnému dráždění a to i bez přidaných anestetik.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT: Pokud máte penis až příliš citlivý, naučte se, jak snížit citlivost penisu a vydržet souložit déle.

jak snížit citlivost penisu

Dietní změny pro oddálení ejakulace

Proti předčasné ejakulaci jsou účinné i jiné látky, než pouze zmíněný zinek. Dobré sexuální zdraví potřebuje také hořčík. Jeho snížená hladina totiž předčasné ejakulaci přispívá, protože zesiluje kontrakce svalů, které se účastní orgasmu, a tedy ejakulace. Díky tomu dostatek hořčíku ve stravě nebo v doplňcích stravy (třeba v kapslích Proerecta LONG s 245 mg hořčíku v denní dávce) může pomoct oddálení ejakulace.

Do jídelníčku se snažte ve větší míře zařadit ryby a mořské plody, různá semínka, luštěniny, zelenou listovou zeleninu, kysané mléčné výrobky, obiloviny, klíčky ořechy, maso a zvířecí vnitřnosti.

Technika start-stop

Jde o kontrolované vyvrcholení. Metoda se nazývá i edging, protože s ní zajdete až na samou hranu vzrušení (edge).

Až nejblíže ucítíte nutkání ejakulovat, zastavte a na 30 sekund přestaňte souložit. Až vzrušení a silné dráždění opadne, v sexu můžete pokračovat. Postupně se učte opakovat víc a víc zastavení a ejakulaci oddálíte násobně uspokojivěji.

Cviky pro posílení svalů pánevního dna

Silné a pružné svaly pánevního dna mají významný vliv na to, za jak dlouho ejakulujete. Pokud trpíte předčasnou ejakulací po celý život, studie dokládá, že cvičení tohoto svalstva vám pomůže zvládnout tzv. ejakulační reflex a prodloužit dobu do orgasmu.

 • Až budete nejblíže močit, proud moči zastavte. Identifikujete tak svaly, kterými proud ovládáte a to jsou ony svaly pánevního dna.
 • Lehněte si na záda a tyto svaly zatněte na 3 vteřiny, na další 3 vteřiny je uvolněte a opakujte sérii aspoň 10x, klidně i mnohem více. Doporučeno je opakování sérií 3x denně.
 • Jak budou svaly silnější, třísekundové intervaly prodlužte o sekundu a pokračujte pořád stejně.
 • Cvik zkoušejte i v jiných polohách a ne pouze na zádech. Svaly zatínejte při chůzi, ve sprše, ve stoje a kdykoliv si na ně vzpomenete.

Důkladnější a častější masturbace pro oddálení ejakulace při sexu

Až se budete chystat na sexuální setkání, hodinu nebo dvě před ním doma masturbujte. Zbavíte se naakumulované sexuální energie, a až budete se ženou, bude vám trvat déle dosáhnout dalšího vyvrcholení. Bezpečně tak o něco málo oddálíte ejakulaci a prodloužíte sex. Masturbujte klidně několikrát denně, protože onanie je prospěšná a nemá žádné negativní účinky, pokud je provedena správně.

Pro oddálení ejakulace si zkuste dát několik dnů pauzu od sexu

Pokud se na chvilku vzdáte sexu, nemusíte se vzdát sexuality úplně. Existuje spousta druhů erotické stimulace, která nemusí vždy končit penetrací vagíny. Přemýšlejte o jiných sexuálních praktikách. Orální sex, vzájemná masturbace, používání hraček a tak dále. V sexu toho bylo již tolik objeveno, že novinky prakticky neexistují.

Zde mohu doporučit podívat se na stránku Erekce.cz, která věnovala celou jednu kategorii článků sexuálním praktikám a polohám. Určitě se inspirujete.

NEZAPOMEŇTE, že do 2 dnů vám diskrétně doručíme užitečné kapsle Proerecta LONG.

V penisu udrží dostatek krve i po první ejakulaci, díky čemu vydržíte souložit déle, i pokud se vám ejakulaci nepovede oddálit. Podstatné je vždy to, jak dlouho vydržíte se ženou souložit.

Klikněte na tlačítko a čtěte o všech účincích kapslí LONG. Případnou objednávku doručíme diskrétně do 48 hodin. Ihned tak můžete začít s bezpečnou podporou erekce a sexuální výdrže.
proerecta long