Předčasná ejakulace: Nevinný problém, který vás obere o partnerku. Jak oddálit ejakulaci a udržet vztah?

 • Redakce Proerecta.cz
 • 30 září, 2021

Předčasná ejakulace je běžný problém, který spíše než rychle ejakulujícího muže nepotěší jeho neuspokojenou partnerku. Jelikož jsme ale všichni ukázkoví, milující partneři a chceme naše ženy vždy ukázkově uspokojit, určitě se chcete snažit soulož co nejvíce prodloužit.

Předčasná ejakulace není nemoc v pravém smyslu slova, ale spíše nechtěná sexuální dysfunkce. U některých mužů se vyskytla zcela přirozeně kvůli vysoké citlivosti penisu, jiní si ji vybudovali již v dětství a u ostatních ji způsobily zdravotní nebo psychické komplikace.

Je rozumné a vůči partnerce gentlemanské, že se zajímáte, jak oddálit předčasnou ejakulaci a prodloužit sexuální výdrž. Jistě chcete zachránit svůj sexuální vztah a intimní život. Rádi vám vše vysvětlíme a pomůžeme v článku.

předčasná ejakulace

MÁTE KONKRÉTNÍ DOTAZ K PŘEDČASNÉ EJAKULACI a nestíháte číst celý článek?

Napište nám na info@proerecta.cz. Poradíme, proč je ejakulace tak rychlá a proč nevydržíte souložit déle. Mail dorazí přímo do e-shopu Proerecta.cz. V problematice předčasné ejakulace se vyznáme díky dlouholeté praxi s výrobou doplňků stravy pro její oddálení.

Předčasná ejakulace: Definice

Předčasná ejakulace označuje orgasmus, vyvrcholení, a tedy výron semene těsně před sexem nebo do několika desítek sekund od vniknutí do vagíny (penetrace vagíny). Tato ejakulace je nechtěná a způsobuje komplikace v sexuálním vztahu. Žena totiž orgasmus za pár sekund nikdy nedosáhne, kvůli čemu mezi partnery vzniká propastný rozdíl v časech potřebných pro uspokojení.

Jelikož předčasná ejakulace není klasifikovaná jako nemoc, některé zdroje uznávají ejakulaci do 15 sekund od vniknutí do vagíny, jiné zdroje uvádějí až 90 sekund, což je 1,5 minuty. Běžný průměrný sexuální styk trvá kolem 2 – 3 minut, takže cokoliv pod tento čas lze považovat za předčasnou ejakulaci.

Obecně (ale ne vědecky) lze předčasnou ejakulaci chápat jako jakoukoliv ejakulaci, ke které dojde dříve, než by si oba partneři představovali.

Zároveň nemá předčasná ejakulace žádné doprovodné příznaky. Jediným příznakem je příliš rychlé vyvrcholení, které škodí milostnému životu a vyvolává oboustrannou sexuální frustraci.

Dělení předčasné ejakulace

Předčasná ejakulace se dělí na 2 typy:

 • Primární předčasná ejakulace (celoživotní) – problém je přítomen již od začátku sexuálního života a už i mladí kluci si ho mohli všimnout při masturbaci. Sexuálně aktivním mládencům a mužům již způsobuje vztahové problémy, protože se jim dlouhodobě nedaří uspokojit partnerku.
 • Sekundární předčasná ejakulace (získaná) – muž ji získá během života. Příčinou je často úraz, změna psychického stavu, vznik nemocí či jiné nečekané vlivy.

Americká urologická asociace dále dělí předčasnou ejakulaci na mírnou, střední a těžkou. Ne všechny úřady ale s tímto dělením souhlasí.

Některé zdroje uvádějí také variabilní předčasnou ejakulaci, což je stav, kdy se předčasná střídá s normální a uspokojivou délkou dosažení ejakulace. Ovlivňuje ji často prostředí, aktuální nálada nebo zdravotní podmínky, a taky konkrétní partnerka, která se může často měnit.

Příčiny předčasné ejakulace

Na rychlost vyvrcholení mají vliv fyzické (tělesné) a psychické (duševní) faktory.

Fyzické příčiny předčasné ejakulace:Psychické příčiny předčasné ejakulace:
příliš citlivý žalud a penisnervozita, strach ze selhání
hormonální nerovnováha serotoninu, oxytocinu, dopaminu, luteinizačního hormonu, prolaktinunový vztah a „zápal vzrušení“
úrazy, poranění hlavy a mozku, pánve, míchy, páteře, genitálunedostatek zkušeností a přílišná hořlivost
dlouhá doba bez sexu nebo masturbacestres
záněty a infekce prostaty a močových cestdeprese
erektilní dysfunkceneatraktivní partnerka
zkrácená uzdička
Přehled příčin předčasné ejakulace

Z fyzických příčin může ejakulaci urychlovat i částečná erektilní dysfunkce. Postižený dovede erekci udržet pouze velice krátce, proto se snaží dosáhnout orgasmu co nejrychleji. Až erekce opadne, další sex není možný, takže postižený až příliš spěchá, aby vše postíhal hned napoprvé.

Z duševních příčin může ejakulaci urychlovat špatné vnímání sebe sama v rámci vzhledu nebo chování (zjednodušeně: „Sám sobě se nelíbím, takže asi ani partnerce ne, proto musím ukončit sex co nejrychleji„), deprese („Snaha nemá smysl, vše je zbytečné, proto se chci co nejrychleji udělat“), špatné sexuální zážitky, traumata, zneužívání, znásilňování a duševní rány z dětství.

Některé páry nemají dostatek soukromí ani pohodlí na příjemný a bezstarostný sex. Pokud ve vedlejším pokoji spí děti nebo spolubydlící, pravděpodobně se bude postižený co nejrychleji snažit vyvrcholit. Podobné je to na veřejných místech, kde se může kdokoliv objevit.

Ojedinělý není ani sex s ne příliš přitažlivou ženou, se kterou si sice muž chce užít, ale co možná nejrychleji. Jde ale o občasné situace a ne o celoživotní předčasnou ejakulaci.

Je proto důležité pozorovat sám sebe a své sexuální vztahy. Předčasná ejakulace může mít mnohdy zcela jednoduchou příčinu.

Je předčasná ejakulace častý problém?

Lékařský definovanou předčasnou ejakulací (a tedy zmíněné desítky sekund) trvale trpí přibližně každý pátý muž. Zároveň každý třetí muž někdy předčasnou ejakulaci zažil nebo teprve zažije. Zde ale mluvíme o stavu, který uznává medicína.

Problémem je, že muži za předčasnou ejakulaci považují jakoukoliv ejakulaci, které dosáhnou dříve, než dosáhne orgasmus žena. Pokud to partnerce trvá 15 minut a muži 12, pořád se zcela nesprávně a zbytečně obává, že ejakuluje předčasně.

Zatím, co první skupina řeší reálný problém, který má svou léčbu i metody prodloužení sexu, druhá skupina se stresuje naprosto zbytečně. Kvůli tomu často načerno a bez předpisu nakupují léky, které pro ně nejsou bezpečné, nebo různé doplňky, které ale neúčinkují a peníze za ně jsou utracené zbytečně.

Proto důrazně opakujeme, že předčasnou ejakulací trpíte, pokud vydržíte souložit pouze pár sekund, případně vyvrcholíte ještě před samotným sexem. Délka od 2 minut výš již určitě není předčasná ejakulace.

Americká urologická asociace označuje předčasnou ejakulaci jako nejčastější sexuální dysfunkci na světě. Je tedy častější než erektilní dysfunkce nebo chybějící ejakulace.

DOPLNĚK PROTI PŘEDČASNÉ EJAKULACI SICE NEEXISTUJE, zato existuje doplněk pro podporu a udržení pevné erekce i po vyvrcholení.

Vyvinuli jsme tobolky Proerecta LONG, které udrží pevnou erekci i po vyvrcholení a vy tak můžete souložit 2 až 3x déle.

Klikněte na tlačítko a podívejte se na všechny potvrzené účinky. Pokud si nejste jistý, zda je pro vás LONG vhodný, zavolejte nám na 00420 607 657 370 a Kryštof ze zákaznické linky vám rád poradí.

Jak lékař vyšetřuje předčasnou ejakulaci?

S podezřením na předčasnou ejakulaci jděte za urologem nebo sexuologem. Lékař vám bude klást tyto otázky, na které odpovídejte vždy upřímně. Pouze tak je schopen zjistit, zda se o vás pokouší nemoc nebo je vaše kratší sexuální výdrž neškodná.

 • Vadí vám předčasná ejakulace?
 • Jak na předčasnou ejakulaci reaguje vaše partnerka?
 • Jak dlouho vnímáte ejakulaci jako předčasnou (pokud taková není od začátku sexuálního života včetně masturbace v dětství)?
 • Kdy jste si předčasné ejakulace všiml poprvé?
 • V jaké situaci došlo k předčasné ejakulaci (pokud není přítomna soustavně)?
 • Jak často ejakulujete předčasně (pokud ne pokaždé)?
 • Ejakulujete předčasně při každé souloži?
 • Ejakulujete předčasně s každou sexuální partnerkou, nebo pouze s některou?
 • Ejakulujete předčasně i během masturbace?
 • Dovedete udržet erekci během celého sexu nebo masturbace?
 • Jak často souložíte?
 • Jste spokojený se svým intimním životem nebo vztahem jako takovým?

Rychlost nástupu ejakulace mohou urychlovat i některé léky na předpis nebo doplňky stravy bez předpisu. O všech, které užíváte, lékaře informujte. Zmínit můžete i sexuální pomůcky, které používáte pro vlastní uspokojení.

Pokud lékař nabude podezření, že vaši předčasnou ejakulaci způsobuje jiná nemoc, pošle vás na konkrétní testy k vhodnému specialistovi. Nesnažte se samovyšetřovat doma a sám si nikdy žádnou léčbu nenařizujte. Můžete si i uškodit a problému nijak neprospějete.

Léčba předčasné ejakulace

K léčbě lékař přistoupí pouze v případě, když předčasnou ejakulaci způsobila konkrétní nemoc nebo úraz. Tehdy lékař léčí přímo příčinu. Pokud je příčinou cukrovka, případ převezme diabetolog. Pokud je příčinou úraz páteře, léčba se zaměří na vyléčení úrazu páteře. Pokud jde o psychické příčiny, léčbu určí psycholog nebo psychoterapeut a tak dále. Sám doma si určitě žádnou léčbu nepředepisujte.

Pouze zmíníme, že existují i léky na jiné nemoci, které v rámci vedlejších účinků oddalují předčasnou ejakulaci. Není ale vhodné ani bezpečné užívat léky proti jiným nemocem na méně závažný problém, jakým je předčasná ejakulace.

Je tedy pouze na uvážení lékaře, zda tyto léky předepíše. Konkrétní značky nezmiňujeme, ale jde o léky ze skupin antidepresiv, analgetik a inhibitorů fosfodiesterázy typu 5.

Jak mohu sám oddálit předčasnou ejakulaci?

Doma se můžete snažit oddálit ejakulaci hned několika způsoby. Nepotřebujete nic kupovat ani nic složitě studovat.

Metoda start-stop pro oddálení předčasné ejakulace

Jde o velice jednoduchou metodu, ale může být náročné odolat touze po vyvrcholení a vědomě ho přerušit. Během metody souložte až do bodu těsně před vyvrcholením a dávejte pozor, abyste neejakuloval. Těsně před orgasmem penis vytáhnete a přicházející orgasmus necháte odeznít. Až napětí pomine, pokračujte v souloži.

Díky start-stop metodě lze prodloužit výdrž hned několikrát, ale jistě ne do nekonečna, protože jednou přeci vyvrcholit chcete. Pravidelným cvičením lze dobu do orgasmu uspokojivě oddálit.

Metodě se říká také edging. Edge znamená anglicky hrana a v metodě označuje okamžik, kdy jste na samé hraně mezi orgasmem a jeho odezněním.

Edging je vhodné doplnit o metodu stlačení žaludu.

Metoda stlačení žaludu pro oddálení předčasné ejakulace

Až budete na zmíněné hraně mezi orgasmem a jeho odezněním, stlačte si na 10 – 30 sekund špičku penisu, jako by jste se snažil zabránit úniku ejakulátu. Cílem ale je zatlumit přicházející ejakulaci úplně, takže by z penisu neměl žádný ejakulát vytékat ani kdyby jste žalud nestlačoval.

I zde je důležitá praxe a dobré načasování vytažení penisu a stlačení žaludu. Metodu cvičte během masturbace i přímo během sexu.

Nesexuální myšlenky pro oddálení předčasné ejakulace

Předčasná ejakulace postihuje i mladší, příliš horlivé a nezkušené muže, kteří jsou „celí hotoví“ z toho, že jsou konečně se ženou v posteli. Právě tato mladická euforie může způsobovat příliš rychlé vyvrcholení, a právě proto musíme erotický stimul (v tomto případě naši krásnou partnerku) „zakrýt“ myšlenkami na něco, co nás nevzrušuje.

Třeba na babičku, jak si mění protézu nebo na bývalou třídní, jak vás nachytala kouřit na záchodech. Sám víte nejlépe, co vám spolehlivě zruší vzrušení, takže si tyto představy vyvolejte. Metodu odklonění pozornosti můžete kombinovat s ostatními metodami.

Kondomy nebo gely se znecitlivující složkou pro snížení citlivosti penisu

Kondomy a lubrikační gely obsahují malé množství lokálních anestetik. To jsou látky, které tlumí citlivost penisu a žaludu. Jsou tak méně drážděné, díky čemu lze déle souložit.

Upozorňujeme ale na 2 možné problémy:

 • penis mohou znecitlivět až natolik, že již nebude vnímat žádnou stimulaci, kvůli čemu může opadnout jak vzrušení, tak erekce a k souloži ani nedojde
 • když se dostanou do pochvy, i tam působí znecitlivujícím účinkem. Necitlivé vagíně tak může trvat ještě déle, než dosáhne orgasmu, co je pro muže s předčasnou ejakulací situace, které se chce vyhnout. Určitě si ale takový výrobek sežeňte, experimnentujte a uvidíte, jak na vás působí. Pokud se bojíte znecitlivění pochvy, používejte pouze speciální kondomy, které jsou napuštěné anestetikem zevnitř a zevně pochvu neznecitlivují.

Kondomy a gely obsahují malé množství anestetika. Pokud hledáte čisté anestetikum bez přídavných látek a ve vysoké dávce ve formě sprejů, gelů a krémů, ty vám muže předepsat pouze lékař, takže se informujte během vyšetření.

Existují i kondomy, které jsou 2 – 3x silnější než běžný kondom. Díky tomu nepropouští tolik dráždivých vjemů a penis stimulují méně. Seženete v drogeriích nebo sex-shopech.

MŮŽE VÁS ZAJÍMAT: Pokud máte penis až příliš citlivý, naučte se, jak snížit citlivost penisu a vydržet souložit déle.

Posílení svalů pánevního dna pro kontrolu předčasné ejakulace

Jde o známé Kegelovy cviky, které se zaměřují na posílení svalů pánevního dna. Jsou to svaly kolem genitálu a hráze (oblast mezi varlaty a análním otvorem). V těchto místech leží svěrače, pomocí kterých dovedete po získání cviku ejakulaci regulovat a pozastavit v čase, kdy se bude blížit.

Kegely cvičte ideálně denně. Nezáleží na tom kdy, ale cvičení by mělo být pravidelné a každodenní.

Jak Kegely cvičit? Když močíte, zastavte proud moči. Svaly a svěrače, které ke zastavení proudu moči napnete, jsou přesně ty, které budete zatínat během cvičení.

Toto zatnutí svalů se snažte provádět aspoň 10x po sobě po dobu 3 vteřin na jedno zatnutí. Ze začátku zvládnete 5, možná 8 opakování, ale časem se budou čísla zvyšovat. Po několika dnech až týdnech dovedete díky těmto svěračům zastavit i předčasnou ejakulaci. Cvičte pravidelně.

Masturbace před sexem pro oddálení předčasné ejakulace

Tato rada pomůže mužům, kteří nesouloží příliš často a jsou kvůli tomu hned „hotoví“. Je jasné, že po delší sexuální abstinenci muž vyvrcholí prakticky okamžitě, protože se „šetřil“ na partnerku delší dobu.

Díky masturbaci tento tlak a napětí uvolníte a vyprázdníte varlata, kterým trvá nějakou dobu, než vyprodukují nové spermie.

Masturbujte hodinku, dvě před očekávanou souloží a měl byste vydržet o něco déle.

Časté mýty a fakta o předčasné ejakulaci

Mýtus:Fakt:
Ejakulaci nelze ovládat.Ejakulaci se lze naučit ovládat, regulovat a vědomě oddálit.
Předčasná ejakulace je ryze duševní problém.Předčasnou ejakulaci může způsobit psychický problém ale také úraz, špatné zážitky a fyzické nemoci.
Alkohol a drogy mi pomohou oddálit předčasnou ejakulaci.Nelze předpokládat, jak budou drogy a alkohol působit. Ejakulaci mohou urychlovat a také oddalovat až na nepřiměřeně dlouhou dobu.
Gely, kondomy a spreje s dávkou anestetik mi vždy pomohou oddálit ejakulaci.Není zaručeno. Tyto přípravky mohou penis natolik znecitlivět, že nebude cítit nic a k ejakulaci ani erekci nedojde.
Předčasná ejakulace nijak nevadí sexuálnímu životu.Bohužel muže s předčasnou ejakulací velice často podvádějí partnerky. Cítí se dlouhodobě neuspokojené a hledají si dobrý sex jinde.
Předčasná ejakulace se nijak nepodepíše na mém sebevědomí a vnímání sebe sama.Bohužel jakýkoliv dlouhodobý problém postupně vede ke sníženému sebevědomí a méněcennosti, zvlášt pokud to partnerka neustále připomíná.
Předčasnou ejakulací určitě trpím jenom já.Každý 3 muž někdy v životě nebo opakovaně zažil předčasnou ejakulaci. 20% všech mužů trpí celý život.
Nejčastější mýty o předčasné ejakulaci

Závěr: Mám se tedy snažit předčasnou ejakulaci léčit?

Uznáváme, že nyní můžete být zmatený. Možná jste si myslel, že předčasnou ejakulací trpíte, protože jste schopen souložit třeba jenom 3 minuty. V takovém případě ale podle lékaře nejde o předčasnou ejakulaci a to ani pokud vás o tom přesvědčovala partnerka nebo kamarádi, kterým jste se s problémem zdůvěřil. Tehdy jde „pouze“ o vyšší citlivost penisu, kterou se můžete snažit snížit výše uvedenými metodami.

K lékaři nemusíte ani pokud se předčasné vyvrcholení objevilo jednou nebo pouze párkrát, když jste byl právě unavený, ve stresu, opilý anebo jste užil nějaký lék či doplněk. V takových situacích je předčasná ejakulace normální a nepředstavuje riziko.

Pokud jste ale donedávna souložil „normálně“, partnerku jste uspokojoval, ale tuto schopnost jste náhle ztratil, zde již vzniká důvod k návštěvě lékaře.

Stejně tak si za odborníkem zajděte, pokud jste měl úraz pánve, páteře a míchy, genitálu, nebo záněty močových cest, prostaty a podobně. Tehdy lékař zjistí, co přesně předčasnou ejakulaci způsobuje.

Rozumné je nechat se vyšetřit i když vůbec netušíte, co může za náhlé změny v sexuální výdrži. Předčasná ejakulace může dokazovat vznik vážnějších nemocí jako je roztroušená skleróza, cukrovka nebo hormonální poruchy. Ty negativně ovlivňují celkový zdravotní stav, takže nejlépe uděláte, pokud oběhnete specialisty na tyto oblasti.

Pokud potřebujete posílit erekci a sexuální výdrž tak, aby erekce vydržela i po ejakulaci a vy jste zvládal 2 a více kol po sobě, spolehněte se na české kapsle Proerecta LONG.

Rostlinné složení rozšiřuje cévy a do penisu vhání dostatek krve pro udržení pevné a spolehlivé erekce.

Upozorňujeme, že LONG není lék a neléčí příčiny předčasné ejakulace ani erektilní dysfunkce. Pomůže pouze udržet erekci a být vždy lépe připravený i na nečekaný sex.

Klikněte na tlačítko. Dostanete se ke všem prospěšným účinkům. Pokud LONG objednáte, do 48 hodin bude diskrétně zabalený u vás doma. Ihned tak můžete posilovat erekci a vydržíte souložit déle.

Předčasná ejakulace: Často kladené otázky FAQ

Co přesně je předčasná ejakulace?

Předčasná ejakulace je mužské vyvrcholení (orgasmus, výron semene), ke kterému dojde ještě před začátkem sexuálního styku nebo velice krátce po začátku. K předčasné ejakulaci může dojít dokonce i bez sexuální stimulace pouze na základě erotických myšlenek, představ a vjemů (vůně, doteky jinde na těle, zvuky, pohledy, představy). Předčasná ejakulace obvykle ukončí schopnost muže dále souložit a tím škodlivě ovlivňuje partnerský vztah, protože partnerka je dlouhodobě neuspokojená.

Jaká ejakulace se považuje za předčasnou?

Jde o ejakulaci do několika málo sekund od vniknutí do vagíny, análu nebo během masturbace. Podle některých zdrojů je to pouze 10 – 15 vteřin, jiné zdroje uvádějí až 90 sekund. Pokud k ejakulaci dojde za několik minut, z lékařského hlediska již nejde o předčasnou ejakulaci.

Jak mohu oddálit předčasnou ejakulaci a prodloužit soulož?

– hodinu až dvě před sexem masturbujte
– používejte silnější kondom pro snížení tření penisu
– během sexu zhluboka a klidně dýchejte
– souložte v polohách, ve kterých dovedete kdykoliv vytáhnout penis z partnerky
– dělejte si krátké přestávky, ale partnerku nepřestávejte dráždit jazykem, prsty nebo pomůckou

Co způsobuje předčasnou ejakulaci?

Nejčastěji jde o citlivý žalud a penis. Každý muž je jinak citlivý a nelze očekávat, že každý vydržíme dlouhé minuty.
Dalším důvodem může být hormonální nerovnováha a různé psychické stavy jako deprese či úzkost.

Existuje lék na předčasnou ejakulaci?

Jediným lékem na předčasnou ejakulaci je lék Priligy s léčivem dapoxetin. Vyžaduje lékařský předpis a předepisuje se mužům, kteří ejakulují do několika málo sekund. Pokud vydržíte několik minut, nejde o předčasnou ejakulaci a lékař vám lék nepředepíše.
Pro podporu erekce, která vydrží pevná i po ejakulaci, vám může lékař předepsat také inhibitory fosfodiesterázy typu 5 (PDE5), kam patří Viagra, Cialis, Levitra nebo Spedra.

Existuje doplněk stavy na předčasnou ejakulaci?

Neexistuje. Pomocí doplňku lze ale udržet erekci aktivní i po první ejakulaci, díky čemu muž může v souloži pokračovat déle. První ejakulaci ale neoddálí a stejně tak nesníží ani vysokou citlivost penisu.
Pro dlouhodobou podporu erekce jsme vyvinuli rostlinné tobolky bez předpisu Proerecta LONG.proerecta Long

Je předčasná ejakulace běžná?

Statisticky postihuje 1 z 5 mužů, což je výskyt minimálně 20%. Podle některých zdrojů se s PE potkal během života každý 3. muž.
Mnozí muži ale předčasnou ejakulaci nepřiznají nebo se s ní naučili žít, takže celkové počty mohou být mnohem vyšší.

Jaké další problémy může předčasná ejakulace způsobit?

Někteří muži si kvůli předčasné ejakulaci hlavu nelámou a naučí se ženu uspokojit jinak. Bohužel ne každý muž je až natolik nad věcí, a proto se u nich často projevuje strach ze selhání, úzkost, vyhýbání se sexu a odmítání intimity, prohlubující se pocit méněcennosti a ztráta mužnosti. Muž s problémem je nešťastný, čeho si začne všímat i okolí a hlavně partnerka. Ta je často dlouhodobě neuspokojená, kvůli čemu si může partnera méně vážit, vznikají hádky a častá je i nevěra, kdy žena hledá uspokojení u jiného muže.

Kdy mám s předčasnou ejakulací navštívit lékaře?

Za lékařem zajděte až pokud vám předčasná ejakulace způsobí psychické komplikace nebo problémy ve vztahu. Pokud partnerce nevadí a vám taky ne, k lékaři nutně nepotřebujete.

Který lékař mi pomůže s předčasnou ejakulací?

Předčasnou ejakulaci vyšetřuje a léčí sexuolog, nápomocný může být i urolog. Pokud nevíte, kam zajít, ke specialistovi vás doporučí i praktický lékař.

Jak se předčasná ejakulace vyšetřuje?

Lékař provede rutinní prohlídku genitálu a povede s vámi důvěrný rozhovor. Bude zjišťovat, zda je váš problém pouze občasný a vyskytuje se pouze v některých situacích a s některými osobami, nebo trvalý.
Opakujeme ale, že pokud ejakulujete do několika minut od začetí sexu, nejde o předčasnou ejakulaci a žádná léčba vám předepsaná nebude.

Lze předčasnou ejakulaci léčit?

Mnohdy je předčasná ejakulace pouze problém v rovině mužského vnímání. Často reálně nejde o problém, pouze o jisté omezení. Reálná předčasná ejakulace se léčí pomocí léku Priligy, dále pomocí relaxačních a meditačních technik, terapií u sexuologa nebo psychologa.
Doporučuje se také nepít alkohol, nekouřit a neužívat drogy.

Je předčasná ejakulace nemoc?

Není, protože i zvýšená citlivost penisu je celkem normální. Muži jsou nastavení od přírody, aby dovedli oplodnit ženu co nejdříve. Až přijetí sexuality pro potěšení a ne pro účely oplodňování žen udělalo z rychlého vyvrcholení společenský problém, který mnozí nesprávně označují za nemoc.
Za zdravotní problém lze předčasnou ejakulaci považovat pouze pokud k ní došlo náhle vlivem úrazu, psychologických změn či jiných nepředvídatelných vlivů.

Lze se od předčasné ejakulace „odnaučit“?

Mnozí muži si předčasnou ejakulaci vyvinuli již v dětství, kdy se snažili co nejrychleji vyvrcholit kvůli strachu z přistižení rodiči nebo sourozenci. Doslova se nastavili na co nejrychlejší vyvrcholení a jejich tělo si na tuto dobu zvyklo. Tréninkem, přemýšlením o problému a přirozenými technikami lze čas ejakulace cíleně oddálit.

Je předčasná ejakulace a erektilní dysfunkce to samé?

Ne. Jde o 2 rozdílné věci. Erektilní dysfunkce je neschopnost dosáhnout a udržet erekci dostatečně pevnou pro styk. Ejakulovat lze ale předčasně i bez erekce a také může dojít k problémům s ejakulací i s pevnou a vydatnou erekcí.
Hlavním problémem předčasné ejakulace je opadnutí erekce po vyvrcholení. Tehdy ale nejde o erektilní dysfunkci, protože erekce je pořád přítomná.

V jakém věku muži nejčastěji trpí předčasnou ejakulací?

Nelze specifikovat. Předčasnou ejakulací může trpět každý muž, navíc se může během života střídavě objevovat a zase zanikat.
Statisticky ale předčasná ejakulace postihuje mladší muže, protože ti starší pomalu ztrácejí citlivost penisu a vyvrcholit jim trvá déle. Zároveň jsou starší muži sexuálně zkušenější a dovedou ejakulaci oddálit díky sexuální praxi.

Mám se s předčasnou ejakulací přiznat partnerce?

Ano, je to zodpovědný nápad. Pouze tak může problému reálně porozumět a akceptovat ho. Pokud se jí nepřiznáte, může vás podezírat, že chodíte souložit jinam a doma při sexu nevydržíte. Dohady a smyšlené scénáře ohrožují vztah. Buďte upřímní.

Které nemoci zhoršují předčasnou ejakulaci?

Nejčastěji předčasnou ejakulaci přímo způsobuje nebo zhoršuje cukrovka, nemoci prostaty, roztroušená skleróza, poruchy štítné žlázy.

Které psychické problémy zhoršují předčasnou ejakulaci?

Stres, deprese, důsledky příliš přísné výchovy.

Má předčasná ejakulace negativní vliv na mužské zdraví?

Nemá, ale může škodit psychické kondici a vztahům.

Dovedu si s předčasnou ejakulací pomoct i sám?

Ano, cílem je co nejvíce snížit citlivost penisu (chlazení, gely a kondomy s lokálními anestetiky), dále pak co nejméně penis dráždit (přerušovaná soulož – edging, polohy, kdy je vagína co nejvíce otevřená a penis dráždí méně, silnější kondom).

Co se stane, když nebudu předčasnou ejakulaci nijak řešit?

Svět se nezhroutí a váš zdravotní stav není v ohrožení. Nejhorší, co se může stát je, že vám partnerka uteče za mužem, který vydrží déle. Pokud jste svobodný, nemusíte se vůbec znepokojovat.

Může žena otěhotnět kvůli předčasné ejakulaci?

Ano, samozřejmě. Pokud dojde k úniku spermií do vagíny, žena má stejné šance na otěhotnění jako u normální ejakulace.

DÁLE ČTĚTE: Dlouhodobé zvýšení libida žádá dlouhodobé změny životosprávy a vyléčení se z nemocí, které ho oslabily.

jak dlouhodobě zvýšit libido?