Jak zlepšit sexuální výdrž a výkon ve 13 jednoduchých krocích? Zařaďte je nejpozději dnes.

  • Redakce Proerecta.cz
  • 6 června, 2023

Sexuální výkon a výdrž ovlivňují to, jak dlouho a jak kvalitně jste schopný souložit a uspokojovat ženu. Pokud dnes nedovedete souložit uspokojivě dlouho, pravděpodobně nepraktikujete některé nebo i žádné z tipů uvedených níže.

Nechte nás poradit vám, co přesně dělat pro co nejrychlejší zlepšení a podporu sexuální výdrže, výkonnosti, vzrušení, a také erekce, která je pro uspokojivý sex naprosto prvořadá.

jak zlepšit sexuální výkon a výdrž?

CO JE TO SEXUÁLNÍ VÝDRŽ?

Sexuální výdrž a výkonnost (anglicky sexual stamina) je tělesná i duševní schopnost udržet se „ve formě“ během celého trvání sexu.

Když se vám povede výdrž s výkonem zlepšit, budete souložit mnohem kvalitněji, ale méně se unavíte a nespotřebujete tolik energie. Výkonný muž téměř necítí únavu, stres ani žádné sexuální nepohodlí.

Sexuální výkon lze cíleně podpořit a zlepšit, může to ale několik měsíců trvat. Snažte se zapojit co nejvíce z uvedených rad, ať je z vás výkonný partner či milenec co nejrychleji. Vaše partnerka bude nadšená, že ji dovedete pokaždé dokonale sexuálně uspokojit.

Jak zlepšit sexuální výdrž?

Rady a změny návyků z článku jsou jednoduché a zcela přirozené. Některé zapůsobí okamžitě, na výsledky ostatních si několik týdnů počkáte.

Čím rychleji si tyto návyky osvojíte, o to rychleji vydržíte souložit déle a mnohem kvalitněji. Začněte ještě dnes večer.

Metoda:Nástup zlepšení sexuálního výkonu, výdrže a síly erekce:
erotická předehraihned
start-stop metodaihned
nové sexuální stimulyihned
tlumení stresu a úzkostiv řádu týdnů
upřímná komunikacev řádu týdnů
častá, ale pomalá masturbacev řádu týdnů
podpora vlastní všímavostiv řádu týdnů
konzultace s odborníkemv řádu dnů
vzdání se zlozvykův řádu dnů až týdnů
zařazení pravidelného sportuv řádu dnů až týdnů
doplňky stravy pro podporu výdrže a erekceihned
léčba a užívání léků (pouze s předpisem)ihned nebo až v řádu týdnů
vyléčení ostatních nemocív řádu týdnů
Souhrnná tabulka účinnosti metod pro podporu sexuální výdrže a výkonnosti

Erotickou předehru berte jako povinnou součást představení

Chápu, že mnohé muže erotická předehra nezajímá, považují ji za zbytečnou a rušivou. Jejich jediným cílem je penetrace vagíny, a tedy dostat penis „do teploučka“.

Žena ale vnímá předehru jinak a už samotná předehra ji dovede parádně sexuálně nabudit, či dokonce uspokojit. To znamená, že pokud se začnete věnovat dlouhé předehře, žena to již bude považovat za součást sexu a získá spokojený pocit, že sex trval déle a vaše výdrž je skutečně dlouhá. A to jste do ní ještě ani nezajel 🙂

Zvlášť pokud máte slabou erekci nebo až erektilní dysfunkci, díky předehře můžete ženu stimulovat mnoha jinými způsoby. Pokud použijete ruce, jazyk nebo erotické pomůcky, slabé erekce si ani nemusí všimnout.

Podle vědecké studie zažívá orgasmus při penetrativním sexu pouhých 18 % žen. Nefixujte se proto pouze na soulož. Mnohé ženy předehru potřebují a dovedou dosáhnout orgasmu pouze pokud jí předehru dopřejete. Přes 36 % žen dosáhne orgasmu pouze pokud jí budete stimulovat i klitoris.

A pamatujte, že existuje i „erotická dohra“ a tedy další mazlení i erotická stimulace po vašich orgasmech. Neusínejte a neběžte hned do sprchy. Se ženou se můžete sexuálně bavit i bez kontaktu penisu s vagínou.

Výdrž zlepšíte metodou START-STOP

Metoda start-stop je jednoduchým způsobem, jak oddálit ejakulaci, prodloužit sexuální výdrž a pozvednout svůj sexuální výkon.

Jakmile na vás přijde pocit vyvrcholení, ještě než ejakulujete si dáte několik minut oddech. Během této doby můžete stimulovat partnerku rukou, jazykem nebo erotickou pomůckou. Až pocit na vyvrcholení odezní, můžete v sexu pokračovat.

Upozorňuji, že start-stop metoda není formou antikoncepce a těhotenství nezabrání. Proto pokud partnerka neužívá antikoncepční pilulky, vždy se raději chraňte kondomem. Zároveň nefunguje jako ochrana před pohlavně přenosnými nemocemi. Snažte se vždy zodpovědně chránit.

Čím déle budete metodu praktikovat, o to lépe se naučíte ejakulaci cíleně oddálit a přirozeně tak prodloužíte sexuální výdrž.

Vyzkoušejte něco, co jste ještě nezkoušel

Vaši sexuální zdatnost může oslabovat i to, že jste ve vztahu příliš dlouho s jednou ženou. V takovém případě vás sex s ní může začít nudit a sexuální vztah se dostane do rutinní fáze. To obvykle vede k problémům vzrušit se, či dokonce neochoty a neschopnosti se ženou uspokojivě souložit.

V žádném případě vás nenavádím na nevěru a hledání si mileneckého vztahu. Stres a úzkosti, které by mohla vaše nevěra vyvolat, mohou zhoršovat jak sexuální výkon, tak sílu erekce.

Zkoušejte nové praktiky, polohy i místa. O sexu otevřeně mluvte a sdělujte si své potřeby i očekávání. Upřímné a otevřené páry jsou v sexu spokojenější.

Nefixujte se ale pouze na sex. Vašemu vztahu prospějí i jiné společné aktivity, které jej prohloubí a naučí vás vnímat se navzájem jinak. Můžete společně vařit nebo uklízet, jít na večeři nebo představení, navštěvujte přírodu, zajděte na dobrý koncert nebo společně sportujte.

Vzrušení z nových činností a zkušeností se může protavit i do většího vzrušení v ložnici, a přesně to je vašim cílem.

MĚJTE PŘEHLED: Jak bezpečně podpořit erekci jsme psali v samostatném velkém článku.

podpora erekce

Snažte se tlumit stres a úzkosti

Úzkost a stres spolehlivě oslabí erekci. Bez silné a spolehlivé erekce nelze dosáhnout uspokojivého sexuálního výkonu. Navíc selhání erekce vyvolá další stresy a strachy, které erekci oslabí ještě výrazněji. Muž se tak dostává do kruhu, ze kterého se bez pomoci sám mnohdy nedostane.

Pokud si muž nevěří a bojí se, zda se mu povede ženu uspokojit, obvykle se sám pořádně nevzruší a nepředvede žádný očekávaný výkon.

Míru stresu se pokuste co nejdříve snížit:

  • soustředěním se na příjemné pocity, které sex přináší,
  • nefixováním se pouze na orgasmus, ale hlavně na cestu k jeho dosažení,
  • pravidelným cvičením, které vyplavuje hormon endorfin,
  • dostatečným oddechem a spánkem,
  • snahou zlepšit vztahy s partnerkou i s okolím,
  • krátkou meditací,
  • věnováním volného času svým koníčkům.

Pokud to ale nepůjde tak hladce, požádejte o odbornou pomoc. Pomůže vám psycholog, který doporučí buď sérii sezení nebo předepíše léky. Upozorňuji, že tyto psychiatrické léky musí vždy předepsat pouze lékař. Určitě je nikde neshánějte bez receptu po bazarech, na internetu ani načerno.

S partnerkou komunikujte vždy upřímně a otevřeně

Pokud se před sebou nebudete na nic hrát, může se vám povést výrazně zlepšit svůj sexuální výkon.

Pokud se nyní ve vztahu trápíte a pořád řešíte nějaké problémy, vyvoláváte tak v sobě napětí, hněv nebo strach a tyto emoce zaručeně škodí erekci i sexuálnímu výkonu.

S partnerkou si otevřeně popovídejte, přiznejte, co vám na ní vadí, řekněte, co se vám nelíbí a v čem by se podle vás měla změnit. Zároveň se jí zeptejte, zda a jak je spokojená s vámi a co byste měl udělat, aby se váš vztah zlepšil.

Až spolu začnete jednat jako dospělí lidé, oba se budete cítit méně „izolovaní“ jeden od druhého. To je přesně atmosféra, kterou dobrý sexuální výkon nezbytně potřebuje. Udělejte si doma klid a sex bude mnohem lepší.

Sexuální zdatnosti prospěje i masturbace

Kvalitní sex je něco, co se dovedete naučit. Pokud máte dnes pocit, že nevydržíte tak dlouho, jak by si partnerka představovala, cvičte sám a to pomocí masturbace. Autoerotika je totiž jakási náhrada reálného sexu. Pomáhá prodloužit výdrž a posílit výkon.

Záleží ale na tom, jak přesně masturbujete. Pokud spěcháte a snažíte se co nejrychleji dosáhnout orgasmu, dlouhé výdrži se vlastně vyhýbáte. Čím rychleji a dychtivěji masturbujete, o to méně vydržíte při sexu se ženou.

Vašim cílem je tedy naučit se masturbovat pomalu. Nikam nespěchejte a snažte se spíše nastavit vlastní nový rekord ve výdrži při masturbaci. Při sexu se ženou vydržíte překvapivě déle.

Zapracujte na vlastní všímavosti

Všímavost označuje schopnost uvědomovat si svůj život v přítomném okamžiku. Cvičení všímavosti lze vnímat jako určitou formu mediace pro začátečníky, která pomůže erekci i sexuální výkonnosti.

Studie dokládá, že techniky všímavosti pomáhají změnit negativní pohled na sex, zlepšují sexuální i partnerský vztah a naučí vás být během sexu více přítomný a soustředěný.

Díky lepší všímavosti a meditování se lépe vyrovnáte se stresy a strachy, které nesouvisejí se sexem, což je opět krokem k ochraně před tzv. psychogenní erektilní dysfunkcí.

Požádejte o odbornou psychologickou pomoc

Ne každému muži se povede utéct před svými vlastními negativními myšlenkami. Někdy je jednoduše nejvhodnější zajít za psychiatrem, zvlášť pokud vás trápí zhoršené duševní zdraví často a opakovaně.

Není se za co stydět. Duševní nemoci jsou stejně závažné, jako ty tělesné. Máte právo získat lékařskou pomoc.

Na erekci a celkovou sexuální výkonnost má velmi škodlivý vliv úzkost, strach, deprese, problémy ve vztahu i na pracovišti, snížené sebevědomí a špatné vnímání své vlastní osoby a svých schopností (pocit, že v sexu za nic nestojíte nebo strach z příliš malého penisu), stavy po úrazech a různé nevyléčené duševní komplikace.

Odborník přes duševní zdraví vás naučí nevnímat tato negativa a nedovolí jim, aby dále poškozovala vaše sexuální vztahy. Pokud víte, že jsou vaše problémy důsledkem problémů ve vztahu, pozvěte na posezení u odborníka i partnerku. Tehdy již mluvíme o vztahovém poradenství / párové terapii.

Pokud odborníky neznáte, poproste o doporučení vašeho praktického lékaře nebo se na specializovaného terapeuta informujte ve své zdravotní pojišťovně.

Poslední cigaretu si zapalte dnes

Pokud nekouříte, gratuluji. Jen tak dál. Pokud ale kouříte, přestaňte ideálně ihned.

Kouření tabáku i jeho moderních alternativ ucpává a poškozuje cévy. Přes ucpané cévy do penisu nemůže proudit dostatek krve. Kromě sexuální výdrže se tak zhorší i vaše erekce.

Kouření je v Česku velmi častým původcem těžké a trvalé erektilní dysfunkce. Jediné, co pomůže, je přestat kouřit a tabák ničím nenahrazovat. Studie dokládá, že muži, kteří přestali kouřit, zlepšili své sexuální funkce, výrazně podpořili erekci a ochránili se před nástupem erektilní dysfunkce.

Buďte fyzicky mnohem aktivnější

Sport prokazatelně snižuje riziko onemocnění srdce a cév. Zároveň podporuje celkové tělesné i mentální zdraví a s nimi také sexuální výkonnost.

Muž, který nijak nesportuje ani fyzicky nepracuje, výrazně zvyšuje riziko, že se u něj rozvine vysoký krevní tlak (hypertenze), nemoci srdce či cukrovka (diabetes). Tyto negativní vlivy poškozují cévy, kvůli čemu do penisu proudí méně krve. Poškozují také nervy, přes které jinak mozek řídí erekci.

Vyhýbání se sportu tak zhoršuje erekci a výkonnost hned na dvou úrovních. Výsledkem je pacientův problém s dosažením a udržením erekce, což je vlastně základní charakteristika erektilní dysfunkce.

Sportující muži si na sobě kromě fyzické kondice všimnou také lepší mentální kondici. Méně často je trápí úzkost a ve svém těle se cítí naprosto výborně. Jděte si zacvičit. Pro vaše zdraví to má neocenitelný význam.

Zaměřte se také na posilování svalů pánevního dna, tzv. Kegelovy cviky. Během močení proud moči zastavte a zastavení moči opakujte několikrát po sobě. Po čase tyto svaly identifikujete a naučíte se je zatnout i když právě nebudete močit.

Svaly zatněte na 10 sekund, poté uvolněte a opět zatněte. Sérii opakujte aspoň 10x za den, klidně i více a častěji.

Erekci a sexuální výkon podpoří rostlinné doplňky stravy

Jelikož jsme výrobce doplňků stravy pro podporu erekce, toto doporučení jsme si samozřejmě nemohli odpustit. Existují různé rostliny a konkrétní látky, které prokazatelně podporují prokrvení penisu, a zároveň erotické libido a sexuální výkonnost.

Odborné studie potvrzují, že velmi silný podpůrný účinek má hlavně Maca peruánská, Kotvičník zemní, extrakt ze zeleného čaje, Ginkgo biloba a mnohé další.

Upozorňuji, že rostliny nemají léčivý, ale pouze podpůrný a stimulační účinek. Pokud vám sexuolog diagnostikoval erektilní dysfunkci, vždy poslechněte všechna jeho doporučení. Doplňky stravy mohou vaši erekci podpořit, ale erektilní dysfunkci, což je závažná nemoc, vyléčit nemohou.

BEZPEČNÝ TIP: Pokud erektilní dysfunkcí netrpíte a potřebujete „pouze nakopnout“ erekci, výkon a výdrž, doporučuji náš nový výrobek borůvkové želatinové bonbony Proerecta s účinkem do 30 minut.

Prokrvení penisu a pevnou erekci podpoří extrakt ze zeleného čaje. Sexuální výkon nabudí taurin a kofein.

Klikněte na tlačítko níže a podívejte se na podrobné účinky. Případnou objednávku vám doručíme již do 48 hodin. Ihned tak můžete citelně a zcela bezpečně podpořit erekci a spolehlivý sexuální výkon.
želé bonbony pro podporu erekce a sexuálního výkonu

Pokud doplněk nezabere, dodržte lékařem předepsanou léčbu

Kvůli závažné a pokročilé erektilní dysfunkci na vás nemusí doplněk stravy správně reagovat. V takovém případě vám sexuolog předepíše účinné léky proti erektilní dysfunkci. V Česku je to nejčastěji lék Viagra nebo Cialis. Obvykle účinkují velmi rychle a pro většinu mužů jsou bezpečné, pokud lékař nerozhodne jinak.

Společně s léky je velmi vhodné rapidně změnit své nesprávné návyky, začít zdravě jíst, sportovat a vzdát se zlozvyků. Po těchto prospěšných změnách návyků se může vaše erekce zlepšit natolik, že můžete léky vyřadit. Opět ale pouze až po tom, co vám je lékař vyřadit doporučí.

Zde zmíním, že existují i léky, které škodí erekci i sexuálnímu libidu a výkonu. Velmi často jsou to antidepresiva, která zhoršují i schopnost normální ejakulace a snižují erotické libido. Pokud oslabení erekce nebo výkonu zaznamenáte, hlaste jej lékaři, který vám léky předepisuje.

Řádně léčete všechny nemoci, které sexuální výdrž a výkonnost zhoršují

Nejsou to pouze problémy s erekcí, co může značně zhoršovat váš sexuální výkon a výdrž. Slabá erekce až erektilní dysfunkce může být důsledkem různých jiných zdravotních problémů, které s intimním zdravím napohled nesouvisejí.

Opět zdůrazňuji nezbytnost zdravé životosprávy, a tedy čerstvé a pestré stravy (zelenina a ovoce, zdravé sacharidy, omega-3 mastné kyseliny, vitamin D), pravidelného pohybu, vyhýbání se stresu a negativním lidem i situacím, časté sexuální aktivity a dostatečného odpočinku.

Pokud již nyní víte, že trpíte vysokým tlakem, nemocemi srdce a cév, obezitou, cukrovkou či duševními problémy, dodržujte vždy léčbu předepsanou lékařem. Užívejte všechny předepsané léky a sledujte si jejich možné negativní vedlejší účinky.

Pokud máte na tyto nemoci podezření, jděte na specializované vyšetření k odborníkovi. Zároveň lékaři hlaste, pokud vám léčba nezabere nebo máte pocit, že u vás není účinná a stav se vám ještě zhoršuje.

Jaký máte se sexuální výdrží a výkonem výhled do budoucna?

Neuspokojivá sexuální výkonnost a zhoršená erekce vás může velmi rychle dostat do stavu, když přestanete věřit ve své sexuální schopnosti. Takové situace jsou pro muže velmi nepříjemné, a často až trapné. Stydí se před partnerkou, ale také sami před sebou.

Nestyďte se a přijměte fakt, že tyto problémy vznikají velmi často. Nejsou ničím zvláštním, a čím je muž starší, tím častěji se objevují.

Pomoc ale existuje, takže neseďte doma a své zdravotní problémy neskrývejte. Ve svém okolí máte desítky až stovky školených odborníků připravených pomoct vám.

SPOLEHLIVÝ TIP: Ze statusu výrobce doplňků stravy doporučujeme jednoduché pomocné řešení: Nové borůvkové želé bonbony Proerecta s extraktem ze zeleného čaje, kofeinem, taurinem, vitamíny, minerály a L-citrulinem.

Podporují prokrvení penisu, čímž posilňují erekci. Obsažené stimulanty podporují fyzický i mentální výkon, díky čemu zlepšíte svou erotickou výkonnost a výdrž. Želé konzistenci střeva rozloží a uvolní do krve do 30 minut.

Klikněte na tlačítko níže a podívejte se na podrobné účinky. Případnou objednávku vám doručíme již do 48 hodin. Ihned tak můžete citelně a zcela bezpečně podpořit spolehlivý sexuální výkon a erekci. Pokud by vám bonbóny nevyhovovaly, můžete nám je kdykoliv vrátit a my vám bez průtahů pošleme peníze zpět na váš bankovní účet. Předem děkuji za případnou objednávku.
želé bonbony pro podporu erekce a sexuálního výkonu