Zvětšení penisu je možné pouze pomocí operace o cca 3 cm. Ostatní metody jsou neúčinné, takže nedoufejte zbytečně.

 • Redakce Proerecta.cz
 • 3 října, 2022

Dovoluji si tvrdit, že zvětšení penisu je zájmem téměř každého muže. Všichni se vnitřně nebo i veřejně ptají: Jak zvětšit penis? Lze dosáhnout většího penisu přirozeně? Poroste snad sám nebo potřebuje prášky, pomůcky či operaci?

Ať už máte penis průměrný, malý nebo veliký a přemýšlíte, jak získat cenné centimetry navíc, čtete správný článek. Srozumitelně vysvětlím:

 • jak zvětšit penis a zda je to vůbec možné,
 • o kolik lze penis prodloužit a kolik mu přidat na tloušťce a objemu,
 • které metody zvětšení penisu jsou zaručeně neúčinné a nemusíte se o ně ani pokoušet,
 • kolik měří průměrný penis a zda jste vlastně „v normě“.
zvětšení penisu

Hned na začátku doporučuji produkt Proerecta LONG. Tyto rostlinné kapsle penis nezvětšují, ale rozšiřují krevní cévy v něm a umožňují krvi naplnit jej v maximální míře. LONG je určen na dlouhodobé užívání, díky kterému zvětší opticky penis, pokud vám do něj nyní nepřitéká dostatek krve v důsledku zúžených nebo zablokovaných cév.

Zároveň upozorňuji, že žádný lék, doplněk ani prášek, mast, krém či sprej, které by zvětšovaly penis, neexistují. Na internetu reklamy na tyto výrobky najdete, ale ujišťuji vás, že nefungují a penis nezvětší ani o milimetr.

MÁTE KONKRÉTNÍ DOTAZ KE ZVĚTŠENÍ PENISU a nestíháte číst celý článek?

Napište nám na info@proerecta.cz. Poradíme, jaké máte možnosti a jak penisu přidat centimetry.

Mail dorazí přímo do e-shopu Proerecta.cz. V tématu zvětšování penisu se dokonale vyznáme díky dlouholeté praxi v mužském intimním zdraví a v oblasti doplňků výživy pro podporu erekce.

Odpovídáme během pracovních dnů mezi 08:00 až 17:00.

Lze vůbec zvětšit penis?

Ano i ne. Jedinou dlouhodobou možností zvětšení je chirurgická operace. Penis lze z těla povytáhnout, takže se prodlouží o 1 až 5 cm, ale pouze opticky. K růstu ani prodloužení tkáně totiž nedochází a penis „pouze“ vyčnívá z těla ve větší míře. Operace zvětšující objem a průměr penisu používají různé výplňové materiály jako kyselinu hyaluronovou nebo vlastní tuk. Ani toto zvětšení není trvalé, protože výplňová hmota se časem zdeformuje nebo vstřebá zpátky do těla. Finančně náročný zákrok je nutno podstupovat opakovaně a s poměrně nejasnými výsledky.

Mnozí muži se navíc snaží zcela zbytečně, protože mají penis normální velikosti.

 • Penis průměrného dospělého muže měří 9,16 cm v klidovém stavu a 13,12 cm v erekci.
 • Průměrná tloušťka a tedy obvod penisu je 8,7 cm.

Jistě máte známé, kteří se chlubí lepšími čísly nebo se koukáte na pornofilmy, kde herecké penisy měří přes 20 cm.

Průměrný penis je však ve většině případů naprosto dostačující a i se zmíněnými 13 cm lze ženu parádně uspokojit. Pamatujte, že důležitější je to, co s penisem umíte dělat. Ani dlouhý a tlustý penis nemusí ženě stačit, pokud jej neumíte pořádně použít, nestojí vám příliš dlouho a není dostatečně pevný.

VÍTE, že podle celosvětové studie ženám nejvíce vyhovují penisy v erekci dlouhé 16,3 cm s obvodem 12,7 cm? To jsou parametry velmi blízké průměru, takže ženy uspokojí i průměrný penis.

Za problém lze považovat tzv. mikropenis, což je penis o délce maximálně 7,5 cm ve stavu erekce a 4 cm v klidovém stavu. Obvykle je ještě kratší a zvětšit jej lze rovněž pouze operací.

Účinné metody zvětšení a prodloužení penisu:Neúčinné a zbytečné metody:Přibližné zvětšení penisu:Trvalost výsledků:
doplňky stravy, léky, prášky, mastičky, gely, krémy, oleje0 cm, pouze lepší erekce, plnější a robustnější peniskrátkodobě
erekční kroužek0 cm, pouze lepší erekce, plnější a robustnější peniskrátkodobě
cvičení na prodloužení penisu (jelqing)0 cm, pouze lepší erekce, plnější a robustnější penisdlouhodobě
natahovač penisu (extender)1 – 3 cm (pouze v některých případech)dlouhodobě
operace na zvětšení penisu1,7 – 3,5 cm podle původní délky a tloušťkydlouhodobě
zhubnutí nebo odsátí břišního tuku0 cm, pouze opticky podle velikosti břichadlouhodobě
věšení závaží na penis0 cm, hrozí úrazkrátkodobě
vakuová pumpa0 cm, pouze lepší erekce, plnější a robustnější peniskrátkodobě
Tabulka (ne)účinnosti metod zvětšení penisu

Produkty a techniky pro podporu erekce, lepší prokrvení a optické zvětšení penisu

Opakuji, že penis lze reálně zvětšit pouze pomocí operace. Co se týče níže vyjmenovaných produktů a metod, berte je jako neúčinné. Mohou posílit erekci a zvýšit prokrvení penisu, ale zvětšení tak nebude reálné, ale pouze optické. Penis dobře naplněný krví se jeví robustně, pevně a větší než když v něm dosatek krve neproudí.

Doplňky stravy, prášky, krémy, gely, pleťové vody a jiná kosmetika

S falešnými sliby, že vám prášky či různá kosmetika pomohou zvětšit penis, se setkáte úplně nejčastěji. Reklamy snesou jakékoliv sliby, ale kontrolní úřady mají velký problém zachytit, kontrolovat a vůbec dohledat jejich zadavatele. E-shopy často sídlí v zahraničí, případně není prodejce ani výrobce vůbec k nalezení. Kvůli tomu mají úřady minimální přehled a obvykle žádný dosah. Ziskuchtiví prodejci tak inkasují dál, lžou mužům a nelze se jich zbavit.

Neexistují ale žádné vědecké důkazy, že by jakýkoliv doplněk, pilulky a kapsle, krémy, gely či spreje pomohly zvětšit penis. Nic takového neexistuje.

Jediné, co lze pochválit, je podpora erekce, případně zvýšení erotického libida, hladiny testosteronu nebo citlivosti penisu. Vždy záleží na složení konkrétního produktu. Doplňky obsahují vitamíny, minerály a aminokyseliny rostlinného původu nebo bylinky či extrakty z nich. Tyto látky uvolňují a rozšiřují cévy, díky čemu penis lépe zásobují krví a prospívají tak erekci.

VÝSLEDEK: Doplňky stravy, prášky a kosmetika pomáhají prokrvit penis a podpořit erekci. Ani jeden z nich ale penis nezvětšuje, takže reklamy ignorujte.

Zde doporučujeme bezpečné, ověřené a kontrolované české doplňky Proerecta. Pro dlouhodobou podporu erekce, zvýšení průtoku krve penisem a tím i maximální možnou velikost a objem doporučujeme rostlinné kapsle Proerecta LONG. Obsahují extrakt z macy a hroznových semen, dále vitamíny a minerály pro správnou funkci oběhové soustavy.

proerecta Long
Klikněte na tlačítko a podívejte se na všechny účinky LONGu. Případnou objednávku vám diskrétně doručíme do 48 hodin. Ihned tak můžete začít s prokrvováním penisu a získat maximální objem a délku. K růstu samotné penilní tkáně ale nedojde. Takové prášky vůbec neexistují.

Jelqing

Jelqing je cvičení, o kterém se na mnohých webech dočtete, že zvětšuje penis. Bohužel ani tohle není pravda.

Jelqing je vlastně prokrvující masáž, která pomáhá zlepšit erekci. Penilní tkáň ale nezvětší a neprodlouží. Cvičení se provádí s penisem v klidovém stavu a „vymačkáváním“ krve rukou.

Penis uchopte mezi palec a ukazovák a prsty vytvořte kroužek. Následně uchopte penis za kořen a jemně vytlačujte krev po celé jeho délce až k žaludu. Opakujte pohyb a snažte se nedosáhnout erekci. Opakujte cvičení 20 minut klidně každý den.

Při cvičení dávejte pozor na příliš silné pohyby a poškození pokožky. Používejte mastný krém nebo lubrikační gel. Rizikem jsou modřiny, podráždění a oděrky, bolest a při velmi silném jelqingu také poškození penilní tkáně, krvácení, vznik jizev a deformací penisu, které jej mohou zkrátit.

VÝSLEDEK: Jelqing je cvičení vhodné pro muže s problematickou erekcí až mírnou erektilní dysfunkcí. Rovněž je vhodné pro pacienty s Peyronieho nemocí, deformovaným a zakřiveným penisem.

Penis bohužel neprodlužuje a neexistují žádné vědecké důkazy, které by zvětšení potvrzovaly.

jelqing, cvičení pro zvětšení penisu
Díky jelqingu můžete zlepšit erekci a penisu přidat na objemu, celkovou délku ale nezvětší (zdroj obrázku)

Natahovače penisu

Natahovač penisu (penis extender) je pomůcka, která pro penis vytváří jakýsi rám. Do něj muž umístí penis v klidovém stavu. Pohyblivou část natahovače zablokuje za žaludem, roztáhne pohyblivé části extenderu a tím roztáhne penilní tkáň.

Na tkáň penisu tak působí tlak, který má za úkol roztáhnout ji a prodloužit. Pokud se extender nepoužije správně a utáhne se příliš silně, hrozí úraz a natržení tkáně. V poškozené tkáni dochází ke zhoršení průtoku krve, takže natahovač může způsobit problémy s erekcí nebo erektilní dysfunkci.

Extendery se zabývají i odborné studie, které uznávají, že extender může penis prodloužit o 1 až 3 cm v klidovém stavu, pokud se používá 3 měsíce aspoň 9 hodin denně. Upozorňuji, že studií se účastnili muži s Peyronieho nemocí, což je zjizvení a deformace penilní tkáně, často bez zjevné příčiny. Natahovače pacientům pomohly penis vyrovnat, snížit zakřivení a tím prodloužit. K žádnému růstu samotné tkáně ale nedošlo.

Studie se účastnili i muži s rakovinou prostaty, kteří prodělali léčbu. Rakovina způsobuje smrt nervových buněk a snížení průtoku krve. Po vyléčení se tak penis může zkrátit, ale extendery pacientům pomohly penis mírně prodloužit.

VÝSLEDEK: Natahovače penisu můžete vyzkoušet, vždy je ale používejte přesně podle návodu na použití.

Pokud ale netrpíte Peyronieho nemocí nebo jste nebyl léčen s rakovinou prostaty, „zázračné“ zvětšení penisu raději nečekejte. Světová organizace Urology Care Foundation extendery jako možnost pro zvětšení penisu neuznává.

natahovač pro zvětšení penisu, extender
Natahovače penisu jsou vhodné pro pacienty s Peyronieho nemocí, kterých penisy jsou zkrácené kvůli deformaci a zjizvené penilní tkáni

Vakuové pumpy pro zvětšení penisu

Vakuová pumpa na penis je volně dostupné zařízení. Pumpy seženete v sex-shopech nebo na internetu.

Vakuová erekční pumpa je dutý válec, do kterého muž zasune penis. Pomocí pumpičky s hadičkou z válce odsaje vzduch. Vzniklý podtlak rozšíří krevní cévy a pomáhá do penisu nahnat více krve. Pumpy jsou tak výbornou metodou pro podporu erekce a jsou vhodné i pro muže s mírnou až střední erektilní dysfunkcí. Pumpa může být pacientům předepsaná jako pravidelná součást léčby.

Bohužel co se týče zvětšení penisu pomocí pumpy, neexistují žádné důkazy, které by tento výsledek potvrzovaly.

VÝSLEDEK: Pumpu můžete použít v případě slabé a problematické erekce, pro zvýšení citlivosti penisu a prodloužení sexu. S velikostí penisu ale nepomůže.

Erekční kroužek

Jak je z názvu patrné, jedná se o kroužky z různého materiálu, které pomáhají posílit erekci. Někteří muži se ale mylně domnívají, že jim kroužek pomůže i s velikostí penisu. Není to ale pravda.

Penis se sice může opticky zvětšit a jevit se robustněji, ale k růstu penilní tkáně nedojde. Kroužek v penisu zadržuje krev ve stavu erekce a brání jí v odtoku. Během erekce se tak v penisu zadržuje více krve než bez kroužku a penis se jeví větší. Kroužek pomáhá zvýšit citlivost žaludu a udržet erekci i po ejakulaci.

Kroužek ale nikdy nemějte nasazený déle než 15 minut, protože krev musí v penisu proudit a vyměňovat se za čerstvě okysličenou.

VÝSLEDEK: Erekční kroužky penis nezvětšují. Jsou ale vhodnou pomůckou pro získání pevné a trvácnější erekce. Pacienti s erektilní dysfunkcí je mohou používat spolu s vakuovou pumpou a předepsanými léky. Rovněž je lze použít spolu s doplňky stravy pro podporu erekce.

Věšení závaží pro prodloužení penisu

Závěr neúčinných metod věnuji věšení závaží na penis. O závažích se proslýchá, že se pomocí nich muži snaží zvětšit penis již tisíce let. To, že se snaží, je sice možné, ale opět neexistuje žádné vědecké potvrzení účinnosti.

Věšení čehokoliv na penis je zároveň nebezpečné, protože může způsobit v lepším případě odřeniny, rány a modřiny. V horším případě může poškodit a zdeformovat penilní tkáň, vyvolat problematickou erekci, poškodit nervy v penisu nebo močovou trubici a způsobit doživotní erektilní dysfunkci.

VÝSLEDEK: Věšení závaží na penis nemá žádný vliv na jeho délku ani tloušťku.

Operace jako jediná funkční možnost zvětšení penisu

Existuje několik dostupných typů operací, které se provádějí i na českých klinikách. Operace mění kromě velikosti i tloušťku a celkový vzhled penisu. Upozorňuji, že zvětšení penisu není životně důležitý zákrok. Muž si jej proto hradí sám v plné míře. Obvykle jde o desítky až stovky tisíc korun v závislosti na typu operace. Jde o estetickou medicínu. Dostupné pracoviště najdete na internetu.

Vstřikování tuku pod kůži penisu

Muži se z jiné části těla, nejčastěji z hýždí odebere tuková tkáň a ta se injekčně vstřikuje pod pokožku penisu. Tato metoda bohužel není trvalá, protože tuk se začne po čase hýbat, různě deformovat a nakonec se vstřebá zpátky do těla.

Metoda zároveň neovlivňuje délku, ale pouze šířku a objem penisu. Tuk lze vstříknout pouze do volných míst pod kůží, ale do žaludu již ne. Metoda proto není vhodná pro muže, kteří potřebují penis prodloužit.

Vstřikování tuku do penisu sebou nese rizikové vedlejší účinky jako otoky penisu v rychlém čase po operaci i později, zjizvení penisu, nehezký vzhled, deformace penisu a vznik tukových bulek pod kůží, infekce a záněty.

K deformaci, úbytku a zpětnému vstřebání použitého tuku může dojít již po roce od operace. Muž sice může na operaci opakovaně, ale finančně je poměrně náročná a nepřináší trvalé zvětšení.

VÝSLEDEK: Vstřikování tuku pro zvětšení penisu je drahé, rizikové, s nejasným výsledkem a nepříjemnými vedlejšími účinky. Změny nejsou trvalé a operaci je nutno podstupovat pravidelně.

Přerušení úponu, který drží penis

Tato metoda spočívá v přeříznutí závěsného vazu penisu – úponu, který jej přidržuje na pubické kosti a umožňuje mu při erekci vzpřímeně stát. Díky přerušení lze penis z těla povytáhnout o 1 až 3 cm, v ojedinělých případech až o 5 cm, pokud muž již má dlouhý penis.

Nevýhodou je, že po přerušení úponu penis nemá co držet ve vzpřímené poloze, kvůli čemu při erekci nemůže stát rovně a bude směřovat dolů. Kvůli tomu může dojít k problémům při sexu a zavedení penisu do pochvy.

Americká urologická asociace sice připouští zvětšení, ale metodu nepovažuje za bezpečnou.

VÝSLEDEK: Přerušením úponu penisu na pubickou kost lze získat 1 až 3 cm délky navíc. Penis ale v erekci nebude stát vzpřímeně.

operace na zvětšení penisu
Na levém obrázku vaz, který přidržuje penis, na pravém obrázku přerušený vaz a výsledný zvětšený – povytažený penis

Liposukce nebo aspoň zhubnutí břišního tuku

Opět pouze optická možnost. Muži s nadváhou a obézní muži mají velké břicho, které překrývá penis a ten se jeví příliš malý. Nadměrně obézním mužům s tzv. zanořeným, pohřbeným penisem pomůže odsávání tuku (liposukce).

Samozřejmě lze zhubnout i přirozeně úpravou životního stylu, zdravým stravováním, snížením kalorického příjmu a zvýšením energetického výdeje pomocí sportu. Dosažené optické zvětšení vydrží tak dlouho, kolik se povede muži váhu udržet.

VÝSLEDEK: Ztrátou břišního tuku lze penis na pohled zvětšit až o několik centimetrů. Nejde však o prodloužení ani rozšíření penilní tkáně. Penis je pouze lépe viditelný, protože jej nekryje tuk.

Pro koho je vhodná operace na zvětšení penisu?

Lékaři a vědci se shodují, že reálně má operace smysl pouze pro muže, kteří trpí mikropenisem (penis menší než 7,5 cm ve stavu erekce). Nejčastější příčinou je hormonální nerovnováha nebo vrozená vada. Ještě před operací lékař zváží hormonální léčbu, a pokud není účinná nebo ji pacient nemůže podstoupit, navrhne některý typ operace.

Jak jsem uvedl, zdravý muž s normální velikostí penisu si bude zvětšení hradit sám. Netrpí žádnou nemocí, velikost penisu, se kterou není spokojený, neohrožuje život a nezpůsobuje žádné zdravotní komplikace.

Pokud toužíte po větším penisu, vyzkoušejte nejdříve zmíněné metody a sledujte, jak na ně penis reaguje. Pokud máte dostatečný kapitál a nebojíte se vedlejších účinků, přes internet dohledejte kliniky, na kterých zvětšují penis a kontaktujte je se všemi dotazy.

Kdy má smysl kvůli zvětšení penisu zajít za lékařem?

Za odborníkem je vhodné jít kdykoliv nabydete pocit, že vám velikost penisu zhoršuje kvalitu sexuálního života nebo poškozuje vztah. Až lékař posoudí, zda existuje nějaký zdravotní problém a zda má smysl nastavit léčbu. Psychologa vyhledejte, pokud se kvůli penisu trápíte dlouhodobě a nedovedete myslet na nic jiného.

U mužů, kteří si myslí, že mají malý penis, se totiž často rozvíjí úzkosti až deprese a propadají zoufalosti kvůli představě, že si nikdy nenajdou sexuální partnerku a nedovedou ji uspokojit. Tyto emoce ohrožují erekci, a pokud není penis dostatečně prokrvený, jeví se ještě menší než je ve skutečnosti.

Zamyslete se, jestli na sobě nepozorujete tyto negativní myšlenky:

 • velikosti penisu přikládáte až přehnaný význam
 • soustavně se porovnáváte s lidmi v okolí (veřejné záchody, sdílené sprchy nebo s herci v pornofilmech)
 • zhoršování vztahu s partnerkou, zhoršení pracovních výkonů, ztráta motivací, nezájem o koníčky a oblíbené aktivity
 • silná deprese, myšlenky na samovraždu nebo pokusy o ní

Jaká je průměrná velikost penisu a jste vůbec vhodným kandidátem na zvětšení?

Ještě jednou zopakuji, že většina mužů ve skutečnosti nemá malý penis a ve většině případů se vejdou do průměrných čísel, kdy vlastně zvětšit penis nepotřebují.

Studie z roku 2014, která zprůměrovala 15521 mužů po celém světě, zjistila, že:

 • je průměrná délka penisu v klidovém stavu 9,16 cm,
 • průměrný obvod penisu je 9,31 cm,
 • průměrná délka ve stavu erekce je 13,12 cm, obvod 11,66 cm,
 • pouze 5 % mužů má v erekci penis delší než 16 cm,
 • necelých 5 % má v erekci penis kratší než 10 cm.

Ještě než se rozhodnete pro jakoukoliv možnost, penis si důkladně změřte v erekci od kořene až po špičku žaludu a až poté začněte konat.

Pokud zároveň usilujete o podporu erekce, nechte si poradit v článku Podpora erekce – srozumitelný a kompletní seznam funkčních i zbytečných metod. Pevný, schopný a objemný penis je totiž pro ženy mnohem důležitější, než jeho délka.

Jaká rizika a vedlejší účinky provází zvětšení penisu?

Všechny zmíněné metody představují zdravotní riziko, zvlášť pokud nejsou provedeny správně. I zkušeným lékařem provedená operace může překvapivě způsobit komplikace:

 • zanesení infekce, otoky a dlouhodobé záněty kvůli operaci nebo zranění
 • poškození penilní tkáně, přes kterou do penisu nebude proudit dostatek krve a vznikne problém s erekcí
 • v případě vstřikování tuku nebo hmot na báze kyseliny hyaluronové potřeba zákrok několikrát opakovat kvůli deformaci nebo vstřebání materiálu do těla
 • různé negativní vedlejší účinky doplňků nebo kosmetiky, alergické reakce
 • stres, úzkost, deprese nebo pocity frustrace v případě, že žádná metoda nezabere
 • a jistě i utrácení peněz za klamavé metody, které ale nijak nefungují a penis nezvětší

Jak zlepšit sexuální život, pokud mám malý penis?

Ubezpečuji vás, že pro ženu je důležitá pevnost erekce a to, zda ji s penisem dovedete uspokojit. Na centimetry koukat nebude, pokud bude sexuálně uspokojená a šťastná.

Nenechte se ovládat strachem ani studem z velikosti svého penisu. Čas raději investujte do poznávání nových sexuálních technik, praktik nebo pomůcek, které se stanou vašimi pomocníky pro uspokojivý sexuální život.

Jelikož existuje pouze málo možností, jak penisu přidat na délce, zaměřte se na tyto rady, které vám pomohou zbavit se strachu, úzkosti nebo nechuti pouštět se do sexu.

 • Zjistěte, co si vaše partnerka o velikosti penisu myslí, zda je pro ni dostačující a uspokojuje ji. Možná vás ujistí, že jí naprosto vyhovuje a vy se trápíte zbytečně. Buďte otevření a jednejte upřímně.
 • Začněte pravidelně cvičit a zdravě jíst, díky čemu se zbavíte břišního tuku. Břicho tak nebude penis zakrývat a bude jej lépe vidět. Vy sám navíc získáte lepší pocit a vyšší sebevědomí i pokud se vám dnes zdá penis malý. Za zmínku stojí i zvýšení sexuálního výkonu a výdrže.
 • Změňte jídelníček, zaměřte se na vysoký podíl zeleniny, ovoce a rostlinných potravin. Vybírejte libové druhy masa s nižším obsahem tuku a vyhýbejte se průmyslově zpracovaným potravinám s přidanou solí, tukem, cukrem a konzervanty. Škodí erekci a podněcují obezitu i kardiovaskulární nemoci.
 • Oholte si penis, aby vypadal větší a byl lépe vidět. Ženám se chlupaté penisy nelíbí a někdy je v houští chlupů ani není vidět. Dodržujte pravidelnou hygienu.
 • Snažte se léčit všechny nemoci, které mohou snižovat sexuální výkonnost. Erekci škodí vysoký tlak, vysoká hladina cholesterolu nebo diabetes. Proto se nechte vyšetřit a pokud nemocemi trpíte, dodržujte předepsanou léčbu.
 • Pokud se necítíte v pořádku po duševní stránce, domluvte si sezení s psychologem, vztahovým nebo sexuálním terapeutem či sexuologem.
 • Při sexu se nesoustřeďte pouze na penis. Máte k dispozici ruce, jazyk, nohy a spousty erotických pomůcek. Pokud bude selhávat erekce, ženu uspokojujte jinak a až se penis postaví, pokračujte v sexu.

Často kladené otázky (FAQ) na možnosti zvětšení penisu

Existuje metoda zaručeného zvětšení penisu?

Ano, penis lze zvětšit POUZE chirurgickou operací. Žádné jiné metody penis nezvětšují.

O kolik cm operace zvětší penis?

V průměru lze operací penis povytáhnout z těla a prodloužit o 1 až 3 cm. Operace se vstřikováním tuku nebo kyseliny hyaluronové penis neprodlouží, ale přidá mu na tloušťce (objemu) zhruba 30%.

Má chirurgické zvětšení penisu nějaká rizika?

Ano, vždy v závislosti na konkrétní metodě. Rizikem je, že se penis začne deformovat a objevit se mohou i problémy s erekcí či záněty a infekce. Metodu vstřikování tuku nebo kyseliny hyaluronové je potřeba podstoupit opakovaně kvůli její krátké trvácnosti (obvykle pouze 1 rok), protože výplň se zdeformuje.

Kdo provádí operaci pro zvětšení penisu?

Zvětšit penis lze na klinikách estetické chirurgie. Pojišťovny zákrok neproplácí a klient si zvětšení hradí sám v řádu desítek až stovek tisíc korun.

Fungují doplňky stravy a prášky na zvětšení penisu?

Ne, doplňky ani prášky penis nezvětšují. Lze pomocí nich zlepšit prokrvení penisu a získat tak pevnou erekci a na pohled větší penis, který je výraznější díky lepšímu naplnění krví.

Pomůže vakuová pumpa zvětšit penis?

Ne, pumpa penis nezvětšuje. Stejně jako výživové doplňky pomáhá s prokrvením penisu a zlepšením erekce.

Zvětší penis krémy, oleje, spreje a jiná kosmetika?

Ne, žádné kosmetické přípravky nemohou zvětšit objem či délku penilní tkáně.

Kdy bych se měl zajímat o zvětšení penisu?

Podle lékařů pouze v případě, že máte mikropenis, a tedy penis menší než 7,5 cm ve stavu erekce. Větší penis je normální, spadá pod průměrné hodnoty a pokud jej používáte správně, ženu dokáže spolehlivě uspokojit.

Co jsme zjistili o možnostech zvětšení penisu?

Jedinou účinnou možností je operace pro zvětšení penisu – přerušení úponu penisu na stydkou kost.

Ostatní uvedené metody penis lépe prokrví a zvětší pouze opticky. Přidávají mu na objemu, ale tkáň penisu nijak nemění.

Doplňky stravy (doporučuji českou Proerectu LONG) pomáhají zlepšit erekci a tedy průtok krve penisem. Krémy, gely, spreje ani žádné tinktury penis nezvětšují a to nikdy.

Pro vaši partnerku je mnohem podstatnější tvrdost penisu a výdrž erekce. Ta by měla trvat co nejdéle a pomohou vám k ní doplňky, erekční kroužky nebo vakuové pumpy a cvičení jelqing (tzv. dojení penisu).

Při koupi jakýchkoliv pomůcek či produktů vždy postupujte podle návodu, abyste se neporanil.

DOPORUČUJEME rostlinné kapsle Proerecta LONG. Díky bylinám, vitamínům, minerálům a aminokyselinám roztahují cévy v penisu, lépe jej prokrvují a zabezpečují tak kvalitní a trvající erekci.

Penis plný krve se jeví větší, robustnější, s výraznými žílami a žena jej v sobě bude cítit intenzivněji.

LONG se užívá denně po 2 kapslích ideálně 2 měsíce. Je ale vhodný i pro dlouhodobé užívání. Nákup více balení najednou je výhodnější. Klikněte na tlačítko a podívejte se na podrobné informace o složení a účincích. LONG vám doručíme diskrétně do 48 hodin.

proerecta Long