Jak zvětšit objem ejakulátu? 11 nenáročných tipů na každý den

 • Redakce Proerecta.cz
 • 9 srpna, 2022

Zvýšit objem ejakulátu má smysl, pokud se vám zdá malý až nedostatečný, ale rád byste partnerku příjemně překvapil.

Pokud se obáváte o plodnost, uklidním vás, protože objem ejakulátu není zásadním parametrem pro šanci zplodit dítě. Tehdy je důležitý počet zdravých a pohyblivých spermií (aspoň 15 milionů na mililitr).

Článek vás srozumitelně informuje:

 • jaké jsou příčiny sníženého objemu ejakulátu,
 • jak objem ejakulátu zvýšit rychle a přirozeně,
 • a zda má vůbec smysl objem zvyšovat, pokud jste jinak zdravý a plodný.
jak zvýšit a zvětšit objem ejakulátu?

TIP PRO VĚTŠÍ OBJEM EJAKULÁTU: Jako e-shop prodáváme kapsle Proerecta LONG pro zvýšení objemu ejakulátu a produkce spermií.

Klikněte na odkaz a využijte kód PROERECTAX10 pro slevu 10 % na celý nákup. Balíček vám pošleme diskrétně a do 48 hodin je u vás. Ihned můžete začít zvyšovat objem ejakulátu.

V případě dotazů k ejakulátu a spermiím nebo přímo k produktu Proerecta LONG napište na zákaznický mail info@proerecta.cz nebo volejte Kryštofovi číslo +429 607 657 370 (po. až pá., 08:00-17:00).

proerecta long

Je nízký objem ejakulátu důvodem k obavám?

Důvod k obavám máte v případě, pokud by se objem zmenšil ze dne na den nebo ve velmi rychlém čase. Rovněž pokud ejakulaci doprovází bolest nebo dokonce stopy krve v ejakulátu.

Zde může být příčinou náhlé snížení hladiny testosteronu nebo cukrovka, ale také úraz nebo infekce a zánět varlat, prostaty nebo dalších částí reprodukční soustavy.

Příčiny sníženého objemu ejakulátu

Tyto příčiny poklesu objemu patří mezi nejčastější. Sám obvykle nemůžete problém přesně identifikovat, proto pokud máte z nízkého objemu obavy, nechte se zkontrolovat praktickým lékařem, ideálně ale sexuologem, andrologem nebo urologem.

průměrný objem ejakulátu
Průměrný objem ejakulátu dospělého muže je 1,25 až 5 ml, což je množství necelé čajové lžičky

Vyšší věk oslabuje svalstvo zodpovědné za ejakulaci

V první řadě se zamyslete, kolik vám je let. Zhruba po 50. roce přirozeně slábne celé tělo a schopnosti. Přibývající věk oslabuje svalstvo včetně svalů pánevního dna. Pro vydatnou ejakulaci musí být muž dostatečně vzrušený. S poklesem vzrušení a celkového sexuálního libida slábne i výkonnost svalů zodpovědných za ejakulaci.

 • Objem ejakulátu se věkem zmenšuje již ve fázi emise, což je etapa vytlačování testikulární tekutiny z nadvarlat přes chámovody a seminální váčky do močové trubice. Na ejakulát zde působí hladká svalovina chámovodů a semenných váčků a také vnitřní svěrač močového měchýře.
 • Slábne i svalstvo v okolí močové trubice, které ejakulát vytlačuje ven z penisu. Ejakulace není tak „prudká“ a silná jako byla a zmenšuje se rovněž objem vyloučeného ejakulátu, protože svalstvo nevytlačí úplně všechen.

Pokud vám orgasmus pořád přináší požitek a uspokojení, k problému nutně nedochází ani pokud je ejakulace slabší. Jde pouze o vaše subjektivní vnímání, které nemusí sex negativně ovlivňovat. Problém může vznikat, pokud usilujete o dítě a kvůli malému objemu se to pořád nedaří.

SNAŽÍTE SE O DÍTĚ? BUDE VÁS ZAJÍMAT: Podpora plodnosti u mužů a zlepšení kvality spermií. Jak se nejlépe připravit?

podpora plodnosti u mužů

Hormonální nerovnováha snižuje produkci ejakulátu

Tvorba spermií a ejakulátu závisí na dostatečné hladině mužských pohlavních hormonů – androgenů. Nejdůležitější je hladina testosteronu. Ta rovněž přirozeně klesá věkem, ale mnohem rychlejší pokles způsobuje nezdravý životní styl a některé nemoci.

Snížený testosteron negativně ovlivňuje také zájem o sex, celkové uspokojení a sexuální výkonnost. Zde vám pomohou články Dlouhodobé zvýšení libida žádá dlouhodobé změny životosprávy a vyléčení se z nemocí a Zvýšení testosteronu – kompletní seznam funkčních i zbytečných metod.

Retrográdní ejakulace směruje ejakulát do močového měchýře

Retrográdní (zpětná) ejakulace patří mezi časté poruchy ejakulace a postihuje 2 % neplodných mužů. Porucha se týká chlopně, která jinak funguje jako vrata mezi močovou trubicí a měchýřem. Správně má odkrýt močovou trubici a zablokovat močový měchýř, aby ejakulát putoval ven z těla.

Kvůli poruše ejakulát putuje přes otevřenou chlopeň do močového měchýře, kde se rozpustí a postižený muž jej vymočí. Při orgasmu tak vytéká pouze malá část nebo žádný ejakulát. Stavu se přezdívá i suchý orgasmus.

Příčinou může být operace nebo léčba zvětšené prostaty, rakoviny prostaty (včetně ozařování), varlat nebo problematického močení. Problémy s varlaty mohou vést k oslabené nebo žádné produkci pohlavních hormonů (tzv. hypogonadismus). Kromě chirurgických zákroků mohou zpětnou ejakulaci vyvolat i léky předepsané k léčbě zvětšené prostaty, vysokého krevního tlaku nebo depresí.

Mezi další příčiny patří poškození a onemocnění nervů, které často postihuje diabetiky a pacienty s roztroušenou sklerózou, dále pak poranění míchy. Proti retrográdní ejakulaci lékař předepíše konkrétní léky nebo zváží operaci.

Jak zvětšit objem ejakulátu – jednoduché, středně náročné a náročnější tipy

Pokud se má změnit objem ejakulátu, je potřeba změnit své návyky. Existují i doplňky stravy, které podporují funkci varlat a produkci spermií (doporučuji českou Proerectu LONG).

Každopádně trvalé zvýšení objemu si vyžádá trvalé zařazení zdraví prospěšných návyků. Zde je 11 tipů pro větší množství ejakulátu.

Okamžité kroky pro větší objem ejakulátu

Tyto změny můžete zapojit ještě dnes. Nevyžadují náročné změny, omezení ani nákupy žádných výrobků.

Mějte vždy dostatečný pitný režim

obsah vody v ejakulátu je až 99%
Obsah vody ve zdravém ejakulátu je 96,5 až 99%

Ejakulát je z největší části tekutina, takže dostatečný příjem je pro jeho tvorbu a objem nezbytný.

Spermie v ejakulátu plavou a právě díky tekutině se dovedou pohybovat. Tekutina rovněž zvlhčuje močovou trubici, takže spermie mohou bez problémů a překážek putovat ven z těla.

Dospělý muž by měl za den vypít 2,5 litrů tekutin a po těžší fyzické námaze až 3 litry. Ideální je vždy čistá kohoutková voda, takže pokud vám teče chutná voda, nemusíte nakupovat balenou v petkách.

Kávu, některé čaje, různé limonády, pivo a alkohol sice lze považovat za součást pitného režimu, ale tyto nápoje organismus dehydrují nebo obsahují škodliviny, které spermiím škodí a cukr, ze kterého se přibírá. Muži s nadváhou mají až o 30% méně spermií, problémy s plodností i množstvím ejakulátu.

Pijte proto vždy hlavně vodu, střídavě minerálky, bylinkové čaje, které nedehydratují a kávu pouze jednu malou denně. Alkohol snižuje kvalitu a počet spermií, zároveň objem ejakulátu, takže hlavně před snahou o dítě doporučuji nepít vůbec.

Semenníky neprehrievajte

ideální teplota pro tvorbu ejakulátu a spermií
Ideální teplota pro tvorbu ejakulátu a spermií je 33 až 35 °C

Varlata teplo nerady a přesně proto visí z těla v šourku. Potřebují teplotu o 2 až 4 C nižší než má zbytek těla (což je cca. 37 °C). Aby varlata fungovala, nelze je přehřívat.

Držte všechny zdroje tepla co nejdále od varlat. Nenoste telefon v kapse u varlat, dlouho nepracujte a neseďte s notebookem v klíně, nezapínejte si vyhřívání sedadel zvlášť pokud jezdíte dlouhé cesty, do sauny nebo vířivek jděte spíše občasně. Nenoste těsné spodní prádlo z umělých materiálů, ve kterém se varlata potí a zapařují. Snažte se mít vždy dostatek místa pro penis a varlata. Nic by vás nemělo tlačit ani drhnout.

Při dlouhém sezení v práci mějte volné a prodyšné prádlo i kalhoty a ideálně si během dne udělejte několik krátkých přestávek na provětrání. Projděte se nebo udělejte několik dřepů či kliků.

Nesedávejte s nohou přes nohu

snížený objem ejakulátu kvůli sezení s překříženými nohami
S překříženými nohami neseďte

I sezení s překříženými nohami varlata zahřívá, takže si od něj odvykněte i pokud je pro vás zřejmě pohodlné. V sázce jsou vaše spermie a ejakulát. V této poloze je šourek přitisknutý na stehno a teplota v něm roste. Čím je sezení delší, tím je pro varlata škodlivější.

Středně náročné kroky pro zvýšení objemu ejakulátu

Druhá skupina kroků také není náročná, ale vyžádá si znatelnější změny svých návyků.

Užívejte doplněk stravy pro větší objem ejakulátu a podporu tvorby spermií

Užívání doplňků jsem zařadil mezi středně náročné kroky, protože je nutné nakoupit je a pravidelně užívat. Vyžadují investici, ale pro zvýšení objemu ejakulátu patří mezi nejrychleji účinné metody.

Platí, že pokud má tělo produkovat něčeho více, musí také více přijmout a pokud potřebné látky nepřijímá ve stravě, lze příjem dohnat pomocí koncentrovaného doplňku.

Jako e-shop vám pod značkou Proerecta nabízíme rostlinné kapsle LONG. Fungují jako výživa pro varlata, čímž stimulují produkci spermií, testosteronu a semenné tekutiny.

Balení LONGu je určeno na měsíc užívání po 2 kapslích denně.

Klikněte na tlačítko a podívejte se na všechny účinky LONG. Případnou objednávku vám doručíme diskrétně do 48 hodin. Ihned tak můžete začít s cíleným zvýšením objemu ejakulátu a podporou plodnosti.

Jezte správné potraviny, aby se měl ejakulát z čeho tvořit

Strava by měla být zdravá, čerstvá, pestrá a vyvážená. Velmi důležitý je obsah zmíněného zinku a selenu, dále aminokyselin (stavební kameny bílkovin), lykopenu, kyseliny listové (vitamin B9), antioxidantů (chrání všechny buňky) a bílkovin.

Nemá smysl jmenovat konkrétní potraviny. Konzumujte ty, o nichž víte, že jsou zdravé a ideálně co nejméně průmyslově upravované. Zelenina, ovoce, mléčné výrobky (i kysané), maso a ryby, luštěniny, celozrnné výrobky, ořechy, semínka, zdravé tuky a všechno to zapíjejte čistou vodou.

Antioxidanty z rostlinné stravy chrání spermie před poškozením. Stravu nezapomeňte obohatit o doplněk, aby vám důležité látky nikdy nescházely.

Kegelovy cviky pomohou vydatnějšímu odtoku ejakulátu

I Kegelovo cvičení vyžaduje pravidelnost. Přitom není vůbec náročné a posiluje svaly zodpovědné za vypuzení ejakulátu. Navíc pomáhá ejakulaci regulovat a částečně oddálit, díky čemu vydržíte déle souložit. Jsou výborné pro muže s předčasnou ejakulací.

Jak Kegely cvičit?

 • Až budete močit, proud moči zastavte, uvolněte a opět zastavte. Tak lokalizujete svaly, které potřebujete procvičovat. Cvičení Kegelů spočívá v zatínání a uvolňování svalů na několik sekund.
 • Svaly zatněte a vydržte 3 nebo 5 sekund, poté na 3 sekundy uvolněte a opět zatněte.
 • Sérii opakujte 10x po sobě a ideálně 3x denně. Cvičit můžete ve stoje, vsedě nebo vleže. Hlavně na cvičení nezapomínejte, ideálně si nastavte připomínku do mobilu.

Podle studie na poruchy ejakulace pomáhá již 12 týdnů pravidelného cvičení, ale čím déle budete cvičit, tím lépe uděláte pro pánevní svalstvo, ejakulaci a objem ejakulátu.

Několik dnů neejakulujte

To znamená být několik dnů bez sexu nebo bez masturbace. Pokud jste zvyklý souložit nebo onanovat denně, chápu, že toto omezení pro vás může být náročné, zvlášť pokud máte stejně žhavou partnerku.

Pokud je ale cílem větší objem ejakulátu, krátké pozastavení ejakulací může pomoct. Tělo zdravého muže je schopno za den vyrobit až 200 milionů spermií, zároveň produkuje semennou tekutinu.

Několik dnů sexuální abstinence udrží zvýšený objem ejakulátu. Ze zdravotních důvodů ale nedoporučuji držet celibát a vyhýbat se ejakulacím, protože zadržování ejakulátu není zdravé ani přirozené. Žijte sexuální život tak, abyste se cítil vy a partnerka spokojeně.

Chraňte se před pohlavními nemocemi, které mohu objem snížit

Chápu, že tato rada může znít kontraproduktivně. Pokud chcete partnerce předvést obrovský výstřik ejakulátu, logicky ho nechcete schovávat pod kondomem.

Pokud ale sexuální partnerky střídáte často, vystavujete se riziku přenosu pohlavní nemoci (chlamydie, kapavka a další). Některé z nich vyvolají záněty varlat a dalších částí rozmnožovací soustavy a tím přímo snižují objem ejakulátu i celkové zdraví.

Doporučuji chránit se kondomem vždy a předvést se můžete třeba při vzájemné masturbaci. Jak jsem ale zmiňoval, pro ženu je důležitější, abyste ji stoprocentně uspokojil, takže váš ukázkový objem může zůstat skrytý v kondomu 🙂

Náročnější kroky pro větší objem ejakulátu

Tyto kroky jsem vyhodnotil jako náročnější, protože něco zakazují. Může být pro vás náročné zbavit se zlozvyků, ale vězte, že čím zdravější život povedete, tím bude objem ejakulátu větší a plodnost silnější. Prospějete pouze sobě a svému zdraví, takže neotálejte 🙂

Přestaňte kouřit, tabák zhoršuje funkci varlat

Kouření škodí hlavně kvalitě spermií a poškozuje je až na buněčné úrovni. Spermie kuřáků se správně nevyvíjejí a rostou s anomáliemi a deformacemi. Jsou pomalé nebo se vůbec nehýbou, často nedovedou dosáhnout ženské vajíčko a celkově je jich mnohem méně než u nekuřáků.

Podle studie mají kuřáci výrazně nižší objem ejakulátu ve srovnání s nekuřáky. Zároveň méně spermií a zhoršený tvar spermií.

Dětem kuřáků hrozí vývojové vady a zdravotní problémy v dospělosti (kožní, dýchací, imunitní a pod.). Tím, že kouření omezuje funkci varlat, zároveň snižuje hladinu testosteronu. Výsledkem je pokles mužského libida, sexuální výkonnosti a mužské síly celkově.

Přestaňte kouřit ze dne na den, a pokud se vám to zdá nesplnitelné, zvažte nikotinové náplasti, spreje nebo žvýkačky. Bohužel nikotin škodí plodnosti také, takže jedinou bezpečnou možností je přestat kouřit ihned (krabičku vyhoďte nebo dejte nepříteli).

Sportujte pro podporu všech tělesných funkcí, produkci ejakulátu nevyjímaje

sport pro zvýšení objemu ejakulátu
Za minimum považujte 5 x 30 minut nepřetržitého pohybu týdenně

Ano, i sport jsem zařadil mezi náročnější kroky. Mnozí muži se pohybu vyhýbají a nechtějí si ho pustit do života, přitom je to takřka jediný způsob, jak se udržet zdravý, vitální a produktivní až do důchodu. To platí i pro objem ejakulátu.

Cvičení prokrvuje celou reprodukční soustavu, zvyšuje produkci a kvalitu spermií. Zvyšuje rovněž fyzickou výkonnost, takže svou partnerku překvapíte šokující sexuální kondicí, výdrží a samozřejmě vyšším objemem ejakulátu.

Muži se sedavým stylem života, kteří u televize stráví přes 20 hodin za týden, mají až o 44% méně spermií než muži, kteří tento čas využijí na pohyb.

Není důležité, jaký sport si vyberete. Záleží opět na pravidelné a dostatečné zátěži. Běh, fotbal, kolo, lyže, volejbal, turistka, plavání. Výběr je na vás, hlavně si už konečně vyberte, pokud ještě nesportujete 🙂

Snažte se méně stresovat

Stres ohrožuje kromě objemu ejakulátu a plodnosti i celkové zdraví. Dodržet tuto radu je možná nejtěžší, protože málokdo může dát výpověď ve stresující práci, odstěhovat se od stresujících sousedů nebo rychle vyřešit stresové faktory v domácnosti. Pokud to nějak jde, snažte se vyhýbat všem rušivým vlivům a nepřemýšlet nad nimi.

Vyplavené stresové hormony narušují hladinu (i) testosteronu a pohlavních hormonů, kvůli čemu opět dochází k nižší produkci ejakulátu a spermií.

Stresovaní muži budou mít pravděpodobněji nižší koncentraci spermií v ejakulátu a spermie budou pravděpodobněji zdeformované a se zhoršenou pohyblivostí,“

vysvětluje docentka epidemiologie Pam Factor-Litvak, Ph.D.

Proti stresu se jděte projít do přírody, sedněte si, uvolněte se a přemýšlejte nebo se zabavte knížkou či koníčky. Pomůže také trávení času s přáteli a samozřejmě sport, který pomáhá snad na všechno 🙂

Proč se muži snaží zvýšit objem ejakulátu, když to vlastně není nutné?

Muži běžně uvažují podle rovnice „hodně ejakulátu = větší šance oplodnit partnerku„. To je určitě zodpovědný a dobrý nápad, i když, jak jsem psal, velký objem ejakulátu automaticky neznamená vyšší plodnost. Doporučené tipy ale určitě začleňte do životosprávy, protože kromě objemu a plodnosti prospívají celkovému zdraví.

Pak je zde druhá skupina mužů a kluků, kteří viděli gigantické objemy ejakulátu a mocné výstřiky v pornofilmech.

V pornu často slyšet věty jako „Teď tě pořádně pocákám, Utopím tě v semenu, Vystříkám ti to na kozy a na tvář“ a podobně. Právě zde mládenci i dospěláci získávají pocit, že objem ejakulátu je pro ženy důležitý a přitažlivý.

Uznávám, že některé slečny mohou záplavy ejakulátu okouzlit, ale mnohem důležitější je to, zda je dostatečně uspokojujete a přivádíte k orgasmu. Velký objem je spíše zajímavým zpestřením než funkční a potřebnou vlastností.

Tím samozřejmě nechci od snahy zvýšit objem nikoho odradit. Pouze vysvětluji, že ženy po hektolitrech semene obvykle netouží a spokojí se i s průměrnými třemi mililitry 🙂

Při hodnocení problémů s plodností párů jsou pro nás důležité vlastnosti jako koncentrace spermií a procento spermií s normální pohyblivostí.
Muž s objemem ejakulátu nad 5 ml s nízkou koncentrací spermatu může mít nižší plodnost než muž s objemem 2 ml, ale s vysokou koncentrací normálních a pohyblivých spermií,“

vysvětluje urolog Dr. Michael Ingber, MD.
proerecta Long
Objem ejakulátu zvýší Proerecta LONG. Do 2 dnů je u vás a s kódem PROERECTAX10 o 10% levněji. Kód zadejte do políčka v objednávce.

Jak zvýšit objem ejakulátu? Často kladené otázky FAQ

Je objem ejakulátu důležitý pro plodnost?

Objem ejakulátu není ukazatelem plodnosti. Důležitý je počet živých, správně tvarovaných a pohyblivých spermií, které dovedou plavat k ženskému vajíčku. Těch by mělo být kolem 15 milionů v každém mililitru objemu.

Které složky dohromady tvoří objem ejakulátu?

Ejakulát tvoří ze 60 % tekutina ze semenných váčků ležících za prostatou. Prostata produkuje zbylých 30-40 % tekutiny. Ve skutečnosti spermie tvoří pouhé 1 až 10 % celkového objemu ejakulátu.

Jaký je normální objem ejakulátu u zdravého muže?

Zdravý dospívající nebo dospělý muž ejakuluje v objemu 1,25 až 5 mililitrů ejakulátu. To je množství jedné čtvrtiny až celé čajové lžičky. Zdraví muži jsou obvykle schopni ejakulovat i podruhé, případně i potřetí, přičemž objem ejakulátu se prudce snižuje.

Kolik milionů spermií obsahuje ejakulát zdravého a plodného muže?

Zdravý ejakulát obsahuje 15 až 200 milionů spermií na jeden mililitr. Množství změří sexuolog pomocí odběru ejakulátu a vyšetření spermiogram. Počet spermií ale objem ejakulátu neovlivňuje. Jejich počet může být vysoký v menším objemu a také nízký ve velikém objemu ejakulátu. Přesná čísla a míru plodnosti tak určí pouze sexuolog.

Je vůbec důležité snažit se zvýšit objem ejakulátu?

I muži s velkým objemem nad 5 ml v jedné ejakulaci mohou mít nízkou plodnost, pokud mililitr ejakulátu neobsahuje aspoň 15 milionů spermií. Pro mužskou plodnost je nejdůležitější počet normálně se pohybujících spermií, kterých by mělo být nad 15 mio. Dítě lze zplodit i s nižším počtem, ale šance se snižuje a nelze ji předpovědět.

Co objem ejakulátu snižuje?

Příčiny mohou být různé. Snížení lze přirozeně očekávat kvůli vyššímu věku nebo kvůli dědičnosti. Objem ejakulátu si muži snižují sami kvůli kouření, nezdravé stravě a celkově špatné životosprávě. Úbytek objemu dále často způsobuje zvětšená prostata, nemoci prostaty a jejich léčba, dále léky proti vysokému krevnímu tlaku, depresi nebo cukrovce.

Pomáhá častá ejakulace objem ejakulátu zvýšit nebo snížit?

Častá ejakulace pomáhá udržet varlata aktivní a funkční, takže ji lze určitě doporučit. Nezáleží, zda ejakulaci vyvolá sex nebo masturbace.

Proč je objem ejakulátu nižší při druhé nebo opakované ejakulaci?

Protože zásoba uskladněného ejakulátu není nekonečná, a pokud se všechen nevyloučí při první ejakulaci, zbytek z těla uniká při druhé, někdy až při třetí ejakulaci. Opakované orgasmy brzy po sobě mohou být zcela suché a bez ejakulátu. Proti otěhotnění je vždy vhodné chránit se kondomem, protože zbytky spermií mohu ulpět v močové trubici a okolí předkožky.

Jsou spermie ve druhém nebo třetím ejakulátu silnější?

Podle vědeckých důkazů obsahuje nejsilnější spermie první ejakulace. Pokud usilujete o dítě, souložte opakovaně během jednoho dne a šance tím určitě zvýšíte.

Věřím, že vám článek poradil a nyní víte, zda pro vás má smysl objem ejakulátu zvětšovat.

 • Ani velký objem ejakulátu nezaručí, že ženu oplodníte, podstatný je počet a kvalita spermií,
 • velké výstřiky mohou ženu mile překvapit, ozvláštnit sex a přidat vám na image,
 • důležité je ženu pořádně uspokojit a přivést k orgasmu,
 • náhlé snížení objemu ejakulátu doprovázené bolestí nebo krvácením ihned řešte na sexuologii, urologii nebo pohotovosti,
 • pro cílené zvýšení objemu nezapomeňte na Proerectu LONG 🙂